Український ігристий стиль: чому варто відкрити для себе локальні бренди вина
Пінополіуретан – інноваційний матеріал 21 століття
Виробництво якісної продукції – дуже копіткий процес, тому зберігання та переробка сільгосппродукції – нелегке завдання для кожного, хто бажає зберегти та вигідно продати результати своєї нелегкої праці. Будь-який урожай вимагає дотримання багатьох температурних режимів, незважаючи, чи то тривале зберігання, чи глибоке заморожування, чи сушіння. А їх недотримання, відповідно, негативно виливає на якість, а інколи загрожує ще й значними збитками.
Тому постає питання якісного будівництва та модернізації овочесховищ, зерносховищ, холодильних, морозильних чи сушильних камер, завдяки яким можна не лише зберегти врожай, але й знизити витрати на обслуговування техніки та приміщень. Визнаним лідером серед утеплювачів у світі є пінополіуретан (ППУ), який завдяки своїм унікальним властивостям застосовується у всіх галузях господарства.
Холодильні та морозильні камери
Холодильні камери – необхідне приміщення будь-якого сільськогосподарського чи переробного підприємства, продовольчого супермаркету, підприємства громадського харчування, харчового складу. Втрата холоду через погану ізоляцію камери спричиняє негативні наслідки: обмежений асортимент, невеликий термін зберігання продуктів, надмірно перевищені витрати електроенергії, додаткові витрати, пов’язані з технічним обслуговуванням обладнання. Тому погана теплоізоляція – це перш за все значні фінансові втрати. Холодильники підприємств харчової промисловості повинні бездоганно справлятися з покладеними на них функціями. Інакше не уникнути псування сировини і готової продукції, що спричиняє реальні збитки.
Пінополіуретановий теплоізоляційний шар камери глибокого заморожування може бути практично будь- якої товщини, адже його наносять пошарово, а після висихання виходить однорідна і монолітна термоізоляція. Ще одна перевага ізоляції пінополіуретаном – це висока стійкість цього матеріалу до впливу вологи і високий показник механічної стійкості. До того ж пінополіуретан перешкоджає утворенню конденсату, що є важливою властивістю для холодильних камер.
Овочесховища та фруктосховища
Сучасну технологію утеплення пінополіуретаном вже давно використовують в сільському господарстві, промисловому і цивільному будівництві у всьому світі. Затребуваність цього утеплювача обумовлена його унікальними характеристиками:
• низькою теплопровідністю;
• хорошою адгезією до будь-яких матеріалів;
• низькою паропроникністю та водопоглинанням;
• безшовністю, яка забезпечує герметичність;
• екологічною безпекою та довговічністю (понад 50
років).
Зберегти зібраний урожай в цілості – ось завдання, яке стоїть перед овоче-і фруктосховищами. Аби його виконати, не можна допустити псування, сирості та гниття продукції, яка розміщена в звичайних спорудах. Щоб овочі мали товарний вигляд, були якісними якомога довше, потрібно створити в приміщеннях оптимальний мікроклімат. А для цього доведеться контролювати тем-пературу і вологість, приводячи їх у норму.
Якісна теплоізоляція овочесховищ – це основа основ, від її ефективності залежить подальша доля продукції. Чим кращі умови всередині приміщень, тим довше зберігаються овочі, тим вища їх якість, і, як наслідок, – ціна. Щоб атмосфера всередині овочесховищ була оптимальною, необхідно подбати про теплоізоляцію. Напилення ППУ – це сучасна технологія, яку широко використовують і в Україні, і за кордоном.
Теплоізоляція зерносховищ – запорука збереження зерна
У спорудах сільськогосподарського призначення зберігають не тільки різні види овочів і фруктів, але і зерно – стратегічний продукт для нашої країни. Щоб упродовж усього року пшениця, жито, овес, ячмінь та інші зернові перебували у безпеці, потрібно задіяти сучасні зерносховища. У цих приміщеннях створюють оптимальні умови, при яких урожай не псується.
На зерно негативно впливає не тільки нагрівання, але і переохолодження, тому утепленню зерносховищ потрібно приділити особливу увагу. Крім того, необхідно слідкувати за показниками вологості в приміщенні, прибрати з нього зайву вологу, через яку зерно може зіпсуватися. Якщо, для прикладу, втрати від уже зібраної сільськогосподарської продукції перемножити на мінімум 40 років експлуатації утепленого складу сільськогосподарських продуктів, то утеплення у перерахунку на один рік буде видаватися зовсім смішною сумою.
Завдяки своїм властивостям напилюваний пінополіуретан є наразі одним з найкращих утеплювачів. Він допомагає підтримувати температуру в приміщеннях сховища, перешкоджає проникненню вологи всередину та утворенню конденсату на металевих поверхнях. Ізоляція напиленням ППУ за допомогою спеціального обладнання дуже легка, тому не перевантажує несучі конструкції. Крім того, у ППУ є ще одна важлива якість – товщина шару утеплювача 8-10 см, в якому не можуть оселитися гризуни і дрібні шкідники.
Якісне утеплення пташника, свинарника чи корівника
Пінополіуретан активно використовують у тваринництві, адже з його допомогою виконують теплоізоляцію корівників або свинарників. Фахівці переконані, що тварини, які живуть у правильних умовах, краще харчуються, швидше ростуть і набирають вагу, вони добре розмножуються, дають більше м’яса і молока. Тому якість життя птахів, свиней і корів – це запорука успіху.
Щоб забезпечити тваринам оптимальні умови, потрібно постійно стежити за температурою в приміщеннях, де вони утримуються. Виконавши напилення пінополіуретаном, можна істотно знизити втрати тепла через покрівлю і стіни, надовго вирішивши проблему додаткового опалення. Пінополіуретан безпечний для людей і тварин, він не завдає шкоди здоров’ю свиней і корів, а також персоналу, який працює в приміщеннях.
Теплоізоляція ППУ резервуарів та цистерн
Перелік резервуарів, що використовуються в сільському господарстві і для яких нанесення термічної ізоляції є необхідною мірою, досить широкий. До нього входять:
• промислові цистерни для зберігання і перевезення легкозаймистих нафтопродуктів;
• великі резервуари для гарячої води, теплообмінники;
• ємності для зріджених газів і рідин, які необхідно зберігати в холодному стані;
• бродильні та ректифікаційні ємності;
• резервуари для зберігання і перевезення рідин;
• цистерни для зберігання хімічних речовин різного призначення.
Всі ці резервуари мають специфічну геометричну форму, тому до недавнього часу теплоізоляція резервуарів була досить проблематичною. Особливу складність викликають труби, крани і вентилі, для яких тради- ційні види ізоляційних матеріалів зазвичай просто не підходять. Наразі таких проблем вже не існує, оскіль- ки теплоізоляція пінополіуретаном вирішує всі важко здійсненні до недавнього часу питання: і утеплення, і гідроізоляцію, і навіть антикорозійний захист.
Обробка цистерн жорстким пінополіуретаном має чимало переваг, зокрема:
• гідро- і термоізоляційний шар ППУ щільністю
32-56кг/м3;
• захист від корозії;
• можливість обробки практично будь-яких площ та
будь-якої геометричної форми;
• мінімальний коефіцієнт теплопровідності;
• високі показники морозостійкості;
• мінімальна сприйнятливість до впливу агресивних
середовищ і мікроорганізмів;
• відсутність шкідливих випаровувань в процесі за-
стосування.
Пінополіуретан здатен забезпечувати теплоізоляцію, гідроізоляцію та звукоізоляцію навіть після одного нанесення. Термін служби пінополіуретану складає 30- 50 років, тому витрати на проведення робіт з утеплення окупляться багаторазово. У процесі напилення не застосовують додаткових кріпильних елементів, тобто можна назавжди забути про містки холоду чи негерметичність, заощадивши при цьому гроші на додаткових матеріалах та послугах. При застиганні пінополіуретан утворює монолітний шар, в якому немає швів і порожнин. Цей утеплювач відрізняється високою якістю, він легкий, міцний, надійний, його можна наносити на поверхні складної конфігурації.
Пінополіуретан – це матеріал 21 століття, який можна і потрібно використовувати в сучасному сільсь- кому господарстві.
+38 (03736) 44-490, +38 (068) 077-55-05,
+38 (099) 43-22-882
www.ppu.cv.ua • ppu.cv.ua@gmail.com