Олександр КОРНІЮК, «Престиж-Груп»: Для нас головне – це якість нашого вина!

 Олександр КОРНІЮК, «Престиж-Груп»: Для нас головне – це якість нашого вина!

Серед компаній, які успішно і впевнено розвивають виноробний ринок України, – «Престиж-Груп», що з 2017 року виготовляє вина, які підкорюють світові конкурси. У червні цього року компанія презентувала нову лінійку тихих вин «Odessa Prestige», до якої входить 4 види сухих вин: Шардоне, Совіньйон Блан, Каберне та Сапераві. На думку споживачів, це добірка найкращих вин із власних виноградників компанії «Престиж-Груп». Про діяльність компанії, про запоруку її успіху та особливості цьогорічного сезону ми поговорили з директором компанії «Престиж-Груп» Олександром КОРНІЮКОМ.

ЗА ЛАШТУНКАМИ ВИГОТОВЛЕННЯ НАПОЇВ

Будь-яке вино починається на винограднику. У компанії акцентують на вирощуванні та культивації насамперед сортів винограду для виготовлення ігристих вин – таких, як Шардоне, група сортів Піно, Аліготе та ін.

Від якості догляду за виноградником залежить якість майбутнього напою. Тому в компанії «Престиж-Груп» майже всі процеси виконують не механізовано, а вручну. Зокрема, це стосується обрізки кущів та збору врожаю. Інколи на виноградниках обрізають і сам виноград, який тільки починає зав’язуватися, щоб винограду на кущі було менше і він був якомога кращої якості.

– Ми практикуємо тільки ручний збір урожаю, а не механічний. Він має багато переваг. Наприклад, за механічного збору можуть пошкодитися кущі винограду, стискається сама ягода. Ручний же збір ніжніший. Ягоди краще зберігають свої властивості до того моменту, коли він потрапить на завод із первинної обробки винограду, куди їх відправляють одразу після збору, – розповідає Олександр Корніюк.

Одні з елітних вин компанії, за словами її директора, – це ігристе Odessa Prestige.

– Це вино, як і інші наші напої, ми виготовляємо лише з найкращого винограду. Для цього проводимо ретельний відбір. Загалом, у нас 2 тисячі гектарів виноградників, які розташовані в різних місцях півдня Одеської області. Головне те, підкреслюю, що для виробництва ігристих вин ми відбираємо найкращі ягоди з найкращих виноградних кущів, – розповідає пан Олександр.

Після збору виноград віджимають і роблять із нього сік, який потім оброблюють і отримують виноматеріал.

Читайте також:
Виноробня Олександра Ковача: новинки та експерименти

У процесі вторинної переробки безпосередньо виготовляють ігристе вино. Поміщають виноматеріал у велику цистерну – акратафор, у якій регулюється температура, додають дріжджі та лишають для бродіння, що триває більше 20 днів.

– Після бродіння вино залишають відпочивати на дріжджовому осаді. Відпочинок вина триває 30–90 днів. Цим і відрізняються між собою наші бренди. Що триваліша витримка вина на осаді, то краща якість. Наприклад, наш флагман – ігристі вина ТМ Odessa Prestige відпочивають 90–120 днів, що дозволяє максимально розкрити органолептичні якості напою. На фінальному етапі відбувається фільтрація та розлив вина у пляшки, – розповідає Олександр Корніюк.

РЕАЛІЗАЦІЯ ВИН

Бренди компанії «Престиж-Груп» представлені в таких національних мережах, як «Сільпо», «Таврія-В», Metro, «Копійка», Varus, ЕКО, «Епіцентр» та ін. Також вина компанії можна скуштувати в найкращих ресторанах, барах та закладах відпочинку Одеси. Щодня, без вихідних, відкриті двері фірмового магазину для відвідувачів, а для тих, хто бажає купувати онлайн, працює інтернет-магазин.

Окрім продажу на внутрішньому ринку, «Престиж-Груп» активно опановує й експортні напрямки. Сьогодні продукція компанії представлена в таких країнах, як США, Ізраїль, Греція, Німеччина, Данія, Південна Корея, Італія та ін.

– Робота з закордонними партнерами постійно триває, і ми впевнені, що в 2022 році зможемо розширити географію збуту, додавши декілька нових країн до списку, перерахованого вище, – зазначає Олександр Корніюк.

Особливу увагу компанія «Престиж-Груп» приділяє контролю якості вина. Зокрема, у компанії запроваджений багаторівневий контроль, що починається з догляду за виноградом на стадії його дозрівання і триває постійно, до моменту розливу вина у пляшки.

ВИНОРОБНИЙ РИНОК СЬОГОДНІ

Війна спричинила багато проблем у виноробній галузі. Проте українські виробники намагаються підтримувати одне одного у кризовий період.

– Зараз важко говорити про попит. Пропозиція на ринку вина стає меншою, не всі виробники подолають кризу. Люди менше уваги приділяють зовнішньому вигляду продукту, його дизайну. Усіх більше цікавить ціна. Значно подорожчали витрати на логістику, і це дуже впливає на ціну напоїв на полицях супермаркетів. Проте ми моніторимо не тільки ринок виноробної продукції, а й загалом міцного алкоголю, вивчаємо тенденції, які впливають на цей ринок, щоб удосконалювати підхід до роботи. Якщо Україна стане членом ЄС, то виноробна галузь буде вдосконалюватися та підлаштовуватися до європейських стандартів. Але це потребує певного часу, – зазначає Олександр Корніюк.

За словами директора компанії «Престиж-Груп», більшість українців досі вважає, що імпортне вино краще, ніж українське. І таке хибне переконання треба змінити. Як говорить Олександр Корніюк, потрібно пояснювати нашим споживачам, що в Україні також є достойні вина, варті уваги, і що українські винороби виготовляють вина з адекватним співвідношенням ціни та якості.

– Потрібно брати участь у спеціалізованих винних виставках і популяризувати українські вина у Європі та в усьому світі. Але в цьому питанні виноробам потрібна підтримка держави. Якщо буде підтримка держави на такому рівні, то ми зможемо презентувати українські вина всьому світу. Коли війна скінчиться нашою перемогою, будемо відроджувати роботу з тимчасово окупованими регіонами України та розвивати виноробний ринок далі, – резюмує директор компанії.

Контакти:
TM Odessa Prestige
www.fbulvar-shop.com.ua
+38 067 701 00 07

Більше читайте в журналі «Напої. Технології та Інновації» № 2, які можна завантажити безкоштовно за посиланням.

Аби придбати друковані випуски журналів, оформити передплату на рік або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Читайте також:
День рудих на виноробні «Шато Паук»: що чекає на учасників унікального заходу?

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті