Виноробня Олександра Ковача: новинки та експерименти

 Виноробня Олександра Ковача: новинки та експерименти

Вино – це вдале поєднання технологій і творчості. А творчій натурі цікаво опановувати нове та створювати незвичні продукти. Один із найвідоміших виноробів Закарпаття, Олександр Ковач не обмежується експериментами й постійно виготовляє щось нове. Нещодавно засновниці медіагрупи «Технології та Інновації» – Катерина КОНЄВА та Надія ЯЩУК – відвідали славетну виноробню, спробували новинки, а також пройнялися духом старовини в атмосферному закладі – Комітат Унг. Корчма.

Я багато експериментую. Один із прикладів експериментів – петнати. Це ігристе вино, виготовлене пре-шампанським методом ансестраль, тобто одного бродіння. Це найстаріший відомий вид ігристого в світі, якому близько 500 років. Петнати – це так звані живі продукти, які не обробляються, не фільтруються, а бродіння закінчується в пляшці. У результаті виходить сухий ігристий напій з невеликим осадом, що чудово освіжає та бадьорить. У нас є три варіанти закарпатського петнату Совіньйон, Розе та Іршаї Олівер, – розповів Олександр Ковач.

Також винороб розповів про ще один цікавий експеримент, проведений минулого сезону, – різні вина, виготовлені  з одного сорту винограду. Олександр Ковач провів цей експеримент із врожаєм сорту Мерло. Результат – три цілком різні напої: класичне Мерло, натуральне вино та Розе.

Фактично, я зробив 3 різні вина з винограду одного сорту, зібраного в один день. Для цього треба досконало розуміти виноробних процес із технологічного погляду, аби створити умови, щоб у результаті отримати якісний напій. Вийшов дуже цікавий експеримент. З одного сорту винограду зробив класичне вино та натуральне, «дике» – без додавання чистої культури дріжджів, а також Розе. Усі три вина вийшли цілком різними за своєю стилістикою. У них різні смакові якості, аромат, колір. І ніхто навіть не припускає, що зроблені вони з винограду одного сорту, зібраного в один день, презентував свою роботу Олександр Ковач.

Про вина Олександр Ковач розповів в атмосферному старовинному закладі – Комітат Унг. Корчма.

Унікальне місце в Ужгороді. Це чудовий сімейний заклад з середньовічним інтер’єром та авторськими стравами й винами від Олександра Ковача. Нас приємно вразили ігристі петнати, свіжі, фруктові, та витримані червоні вина. Одне з них – Ка-Мер – сепаж Кабарне Совіньойну та Мерло, просто космос! – поділилася враженнями Надія Ящук.

Більше про особливості розвитку виноробного бізнесу в умовах війни, про технології виготовлення вин та майбутнє цієї галузі читайте в журналі «Напої & Пиво. Технології та Інновації» №3, робота над яким уже стартувала.

Нагадуємо, що ви маєте можливість безкоштовно читати журнал «Напої & Пиво. Технології та Інновації» №2 на нашому сайті.

Читайте також:
Георгій Арпентін: Основою високоякісних вин від Purcari Wineries plc є сучасні технології від винограду до бокалу

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті