УКРАЇНА ПІДПИСАЛА ДЕКЛАРАЦІЮ МІНІСТРІВ 37 КРАЇН НА ПІДТРИМКУ ВИНОГРАДАРСЬКО-ВИНОРОБНОЇ ГАЛУЗІ
Новий виноробний регіон Австрії: Schilcherland DAC
На сьогоднішній день, Австрія має десятий специфічний виноробний регіон : Schilcherland DAC на заході федерального штату Steiermark (Styria – Штирія) раніше відомий як “Weststeiermark”. Тут сорт червоного винограду Blauer Wildbacher вініфіцірують у рожеве вино під назвою Schilcher. Після тривалих політичних дискусій, очікувані зміни до правил DAC були оголошені 11 жовтня 2017 року. Нове положення, яке стосується регіону Schilcherland DAC включили до колективної поправки.
DAC – гарантія якості та походження
Ще в 2001 році поправка до існуючих законів в Австрії створила можливість у створенні регіонально типових вин, визначених регіональними комітетами вин, для яких додаткове позначення ‘DAC’ (Districtus Austriae Controllatus) – (райони контрольовані Австрією) буде додано до назви регіону який займається виноробством. Тільки ці вина, які легітимізовані за допомогою номера федеральної інспекції, з подальшою оцінкою їх за типовістю цього регіону дозволило б заявити про своє походження в конкретному виноробному регіоні на етикетці. Для того щоб надалі, всі інші вина продавались під назвою регіону який виробляє це вино. (Австрійський федеративний штат, наприклад, Burgenland or Niederösterreich). У 2003 році на ринку з`явилось перше регіональне типове вино із захищеним знаком походження у вигляді сухого Grüner Veltliner як ‘Weinviertel DAC’.
Schilcher: рожеве вино Blauer Wildbacher
Сьогодні регіон Schlichland DAC приєднався до числа як десятий специфічний виноробний регіон в DAC реєстрі. Він охоплює колишній виноробний регіон Weststeiermark (546 гектарів), а також кадастровий муніципалітет Obergreith. Тільки вина на Qualitätswein рівні можуть бути випущені на ринок, із зазначенням цієї назви або як “Schilcherland DAC Klassik” чи “Schilcherland DAC” з обов`язковим зазначенням назви виноградника (Ried). Ці вина на 100% повинні містити сорт винограду Blauer Wildbacher, а потім його вініфіцирують у рожеве вино. Виноград повинен збиратися вручну в зазначеному регіоні, і вино має бути розлито виключно у скляні пляшки, герметично закриті пробкою чи гвинтовою(винтовою) кришкою. Номінальні обсяги 1 літр або 2 літри не допускається.
«Trocken, frisch, fruchtig» означає: сухий, свіжий та фруктовий
Вина які позначені як Schilcherland DAC повинні відповідати різноманітним юридичним специфікаціям. Для споживача в першу чергу цікаво, як це рожеве вино, яке він знайшов далеко за межами регіону Steiermark (Styria) могло б йому смакувати. Schilcherland DAC Klassik повинно бути цілком сухим, а вміст алкоголю має становити не менше 11%, а максимальний вміст – 12%. Його присмак повинен бути освіжаючим з домінуючим фруктовими нотами, показуючи аромати полуниці, червоної смородини та малини. Нотки квітів бузини та інтенсивний характер зрілої чорної смородини також вважається класичним вираженням, але дуб не повинен відчуватися на смак.
Schilcherland DAC з виноградника (Ried) знак (позначення) має виражати той самий ароматичний профіль, хоча він повинен мати більшу присутність і більшу інтенсивність; вміст алкоголю повинен становити мінімум 12%. Слово ‘Ried’ повинно передувати назві виноградника на етикетці – це робиться з метою, щоб споживач міг легко розрізняти вино від одного виноградника від того, хто має власне ім`я чи уявний псевдонім.
Історія
Стосовно імені Schilcher, слід завдячувати його мерехтінню (`schillernd` на німецькій мові) гра кольорів, у різноманітних рожевих тонах, починаючи від яскравого до глибокого рожевого. Перша згадка походить від письменника Йогана Раша (Johann Rasch), який посилається в 1580 році до ‘Schiller’; з того часу це вино може посилатися на постійне згадування в підвальних книгах сучасного Weststeiermark. Ерцгерцог Йоганн (1782–1859) також був визнаний спонсором виробництва Schilcher; він запустив першу ‘Schilcher nursery‘ розсадник, таким чином, зробив вагомий внесок в істотне розширення площ виноградників, для сорту винограда Blauer Wildbacher.