Найбільше експорт ягід з України стримує неузгодженість фітосанітарних норм

 Найбільше експорт ягід з України стримує неузгодженість фітосанітарних норм

Українські підприємці просять уряд узгодити норми про взаємне визнання фітосанітарних заходів з потенційними країнами-імпортерами для здійснення експорту фруктів і ягід, а також садивного матеріалу. Як зазначають в асоціації «Укрсадпром», узгодження взаємного визнання фітосанітарних заходів дасть змогу налагодити торгівлю, забезпечити соціально-економічний розвиток України, стане стимулом для розвитку галузі садівництва і ягідництва в Україні та допоможе залучати інвестиції у довгострокові сільськогосподарські та інфраструктурні проекти.

В асоціації зазначили, що на відміну від основних країн-експортерів, Україна демонструє різкі коливання обсягів експорту та нестабільність поставок. Мова про узгодження фітосанітарних норм з такими країнами як КНР, Індія, Малайзія, Ще в 2016 році це питання підіймали, тоді ж асоціація почала активно популяризувати українську плодово-ягідну продукцію на міжнародних виставкових заходах, на яких було продемонстровано високий попит на українську продукцію. Однак її експорт стримується невизнанням у таких країнах нетто-імпортерах, як Китай, Індія, В’єтнам, Канада, фітосанітарного сертифікату України.

— З часу звернення Асоціації до Держпродспоживслуби відбулася лише одна інспекція з метою узгодження фітосанітарних вимог експорту— інспектори Генерального митного управління КНР ознайомилися з потужностями виробництва, зберігання, пакування та фітосанітарними процедурами при проведенні контролю та формуванні експортних партій черешні. Наразі країни-імпортери не підтвердили можливість поставок української фруктово-ягідної продукції,— зазначили в асоціації садоводів

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар