Новий журнал «Напої. Технології та Інновації» невдовзі вийде друком
Навіть калинове!.. На Закарпатті виготовляють оригінальні плодово-ягідні вина Hoban Wine
Роман Гобан – виноградар та винороб із Хустського району на Закарпатті, що кілька років поспіль виготовляє плодово-ягідні вина, які мають уже неабияку популярність серед споживачів. Про свої вина Роман Гобан розповів в ексклюзивному коментарі журналу «Напої. Технології та Інновації» під час IV Міжнародної Благодійної науково-практичної конференції «Виноградарство і виноробство України в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!», що відбулася 15–16 грудня 2022 року в Ужгороді.
– У галузі виноробства я працюю вже приблизно 5–6 років. Виготовляю понад 10 різновидів вин, серед яких – апельсинове, березово-цитрусове, вино з чорноплідної горобини, яке часто вживають для пониження тиску, яблучне, вишневе, полуничне, калинове, з рожевої та білої черешні. Також маю новинку – кульбабове вино, яке викликало велике зацікавлення в учасників конференції. Є й виноградні вина. Наприклад, це Семільйон Плюс 2021 року, – розповів Роман Гобан.
Винороб вирощує понад 70 сортів столового винограду, а також фрукти, загальна площа яких – приблизно 2 гектари. Якщо рік неврожайний, то, за словами Романа, він докуповує фрукти для виготовлення вин у місцевих жителів.
– За сезон я виготовляю 4-5 тис літрів вина. Реалізовую вина в основному через соцмережі, відправляємо Новою поштою. Також беремо участь у ярмарках, конференціях тощо. Багато таких подій організовує Довжанська ОТГ. Столовий виноград реалізовую в основному серед місцевих жителів. Цього року вдавалося продавати через фейсбук. Замовлення по Ужгороді від 3 кг доставляли безкоштовно. Люди активно купували, – ділиться Роман Гобан.
Цього року, за словами винороба, попит на вина трішки знизився, і це пов’язано насамперед із тим, що зменшилася купівельна спроможність людей.
Багато вин із асортименту Роман Гобан презентував на IV Міжнародній Благодійній науково-практичній конференції «Виноградарство і виноробство України в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!». Всі охочі їх дегустували, спілкувалися безпосередньо з їхнім виробником та купували.
– Задоволений, що взяв участь у цій конференції як спікер та як фудпартнер, презентувавши свої вина для дегустації учасникам заходу. Загалом, атмосфера заходу дуже сподобалася. Насамперед, я відкрив для себе багато нової інформації, а також нових смаків вин, які куштував у колег. Що важливо – познайомився з новими людьми, – поділився враженнями Роман Гобан.
Більше про результати міжнародної конференції для виноробів читайте тут.
Виробники напоїв із ягід та фруктів можуть презентувати свою продукцію на VI Всеукраїнській Благодійній науково-практичній конференції «Ягідництво і переробка в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!», що відбудеться 23-24 лютого 2023 р. у готельно-ресторанному комплексі «Айвенго» (Рівне). Конференція збере велику аудиторію з усієї України та з закордону. Тому презентація напоїв на такому заході – це насамперед про пошук нових клієнтів та рекламу своєї продукції. Більше читайте на сайті.
Читайте також:
Технології Bucher Vaslin – еволюція у світі вина
KOBLEVO: як вдається підтримувати марку одного з найкращих виробників вина в Україні