На Закарпатті завершується процес сертифікації членів першої в Україні регіональної дегустаційної комісії

 На Закарпатті завершується процес сертифікації членів першої в Україні регіональної дегустаційної комісії

На Закарпатті завершується навчання та процес сертифікації членів першої в Україні регіональної дегустаційної комісії. Про це повідомив голова ГС «Асоціація виноградарів, виноробів та дистиляторів Закарпаття» Олександр ГАРНОВДІЙ.

Згідно з повідомленням, процес сертифікації дегустаційної комісії відбувався відповідно до ДСТУ EN/IES 8586:2019. Зараз дегустаційна комісія готується до першого засідання.

– Що це означає: ми створили першу в нашій країні регіональну дегустаційну комісію відповідно до Наказу міністерства аграрної політики та продовольства України від 18.10.2018 за N495. Ми сертифікуємось відповідно до регламенту, який надає право визначати відповідність продукту географічному зазначенню. У складі дегустаційної комісії є фахівець-нарколог, автор наукового дослідження про винний алкоголізм. Адже ми прагнемо турбуватись не тільки про безпеку продуктів харчування, але й, можливо, вперше порушити питання наркологічного здоров’я наших споживачів, – зазначив Олександр Гарновдій.

Навчання проводиться 30 та 31 травня з 10:00 у ресторані «Стар», що в центрі Мукачева. Перше засідання дегустаційної комісії заплановано на 1 червня. Всіх охочих запрошують до участі.

Нагадаємо, що першу в Україні регіональну дегустаційну комісію було утворено 11 листопада 2023 року. Тоді в Мукачівському замку відбулися збори керівників організацій та представників Асоціації виноградарів, виноробів та дистиляторів Закарпаття. Мета регіональної дегустаційної комісії – оцінювати зразки вина й дистилятів перед тим як вони потраплять до споживача. За висновками дегустаційної комісії певний зразок вина або рекомендуватимуть як такий, який може купувати споживач, або його визнаватимуть таким, що не відповідає критеріям оцінювання.

До складу дегустаційної комісії увійшли: представник обласної адміністрації, обласного управління Держпродспоживслужби, податкового органу. Також є представники навчальних закладів, які дотичні до галузі виноградарства та виноробства: Ужгородського національного університету, ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України», Свалявського технічного коледжу НУХТ. Також у складі дегустаційної комісії є технологи, винороби – загалом понад 30 людей.

Олександр Гарновдій розповів, що зараз члени ГС «Асоціація виноградарів, виноробів та дистиляторів Закарпаття» активно працюють над реєстрацією географічного зазначення «Вина Срібної Землі». За його словами, щоб вино можна було випустити під цим географічним зазначенням, також потрібен буде висновок дегустаційної комісії.

Читайте також:
Вино типу херес готуються презентувати у «Винному домі Гігінеїшвілі»
Винороби Еріка та Андрій КОВАЧІ: «Прагнемо продавати вино тим, хто в ньому розбирається»

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті