Вино типу херес готуються презентувати у «Винному домі Гігінеїшвілі»
У «Винному домі Гігінеїшвілі» працюють над першою партією вина типу херес. Першу партію презентують упродовж року. Зараз майбутній напій витримують у ємності з нержавіючої сталі. Детальніше про особливості виробництва вина типу херес виданню «Напої. Технології та Інновації» розповів головний технолог підприємства Димитрій КАМІНСЬКИЙ.
Компанія працює з вином типу херес за класичною технологією з витримкою на Sur Lie. Виноград Ркацителі витримували на тонкому дріжджовому осаді, а потім почали готувати його до посіву.
– Для вина типу херес притаманний підвищений вміст спирту. Майбутній напій підкріплюється спиртом до рівня вмісту алкоголю 16 %. Посів проводимо у відкритих ємностях із максимальною площею контакту з повітрям, щоб дріжджова плівка розрослася на більшу площу. Під цією плівкою сусло витримують мінімум пів року. Ми зараз витримуємо вино типу херес у нержавіючих ємностях, а потім переллємо його в дубові бочки, заповнюючи їх на дві треті. В бочках можна провести посів і так вибудувати свою систему «Кріадера і Солера», – розповідає технолог.
Для виробництва вина типу херес у «Винному домі Гігінеїшвілі» використовують хересні дріжджі. За словами Димитрія Камінського, вони окислюють спирт до альдегідів, а потім до ефірів, які надають вину характерності, а також створюють хересні ноти, ноти горішків і сухофруктів. Після витримки напій можна розливати у пляшки або ж витримувати в дубових діжках.
– Перша партія вина типу херес буде невелика, 500–600 л. Можливо, невелику партію зробимо без витримки в бочці, і буде сухе класичне вино типу херес, – ділиться Димитрій Камінський.
Як зазначає фахівець, херес – контрольоване найменування за походженням. Тому цей напій в Україні поки що можна називати «вино типу херес». А дехто його називає «фльор».
Також у «Винному домі Гігінеїшвілі» на фінальній стадії виробництва – перша партія ігристих вин, виготовлених за класичним методом. Ігристе вино буде готове приблизно через місяць.
Читайте також:
Пиво на основі проса презентувала компанія «Юнітек» під час Форуму пивоварів
На Київщині у молодій виноробні Berezhny winery вирощують виноград українських сортів та виготовляють вино й виноградний сік