На прилавках магазинів стало майже вдвічі більше підробленого алкоголю

 На прилавках магазинів стало майже вдвічі більше підробленого алкоголю

Обсяги підробленого спиртного на українському ринку збільшилася майже вдвічі в порівнянні з 2017 роком. Бізнес все більше турбують питання, що стосуються охорони прав на торговельну марку, дизайн, форму і розміри упаковки, повідомляє Європейська Бізнес Асоціація.

Як наголошується в повідомленні, правовласнику легше довести факт порушення прав інтелектуальної власності та неправомірність використання його товарного знака, якщо продукт відрізняється від оригіналу однією або декількома буквами.

Також є інші «фокуси». Продукти мають образ оригінального товару, тобто «плагіатори» використовують подібний шрифт, колір, проте придумують не ідентичні, а співзвучне назву. Наприклад, на етикетці замість шампанського або віскі вказують, що це — напій. Це роблять для того, щоб людина придбала товар, роблячи ставку на впізнаваність оригінального бренду.

Існує проблема і з присвоєнням назв напоїв з контрольованими найменуванням і походженням, що перебувають у власності відомих консорціумів, наприклад, «Асті» або «Просеко».

Покупцям радять пам`ятати, що схожість ззовні не гарантує схожість за смаком. До слова, поява підробок на ринку стимулює зростання цін на алкоголь, що робить оригінальний товар все менш доступним для споживачів.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар