На Півдні яблука впали в ціні до 2-3 грн/кг

 На Півдні яблука впали в ціні до 2-3 грн/кг

Фермери Миколаївщини цього року зберуть гарний врожай яблук. Проти минулорічних 1,5 тис. т у 2018 р. врожай буде не менше 5-6 тис. т, що одразу вплинуло на закупівельні ціни. Сьогодні виробники яблук продають їх по 2-3 грн/кг. Про це розказав директор корпорації «Миколаївсадвинпром» кандидат економічних наук Вадим Пилипович, повідомляє udinform.com.

«У минулому році після травневих заморозків сільгосппідприємства Миколаївщини, які займаються промисловим вирощуванням зерняткових і кісточкових фруктів, втратили до 90% урожаю яблук, вишень, черешень, персиків і абрикосів. На щастя, в цьому році ситуація змінилася. Ми зберемо не менше 5-6 тис. т яблук. Зараз роботи тривають повним ходом. Зібрано близько 300 т яблук», — розповів Вадим Пилипович.

Така ситуація одразу вплинула на закупівельні ціні на літні сорти, на що скаржаться садівники.

Вирощуванням яблук у промислових масштабах у Миколаївській області займаються лише кілька підприємтсв. Найбільші з них ТДВ «Зоря Інгулу» Баштанського району, ВАТ «Зелений гай» — Вознесенського і ТОВ «Подгуровское» — Первомайського. Все вирощене йде на внутрішній ринок.

«Справа в тому, що в порівнянні із західними та центральними регіонами України, ми вирощуємо дуже мало яблук. Там тільки в одній області валовий збір може досягати трьох сотень тисяч тонн і більше. Вони можуть налагоджувати експорт, але і їм важко, так як на ринках України багато імпортних яблук. Вони збивають ціну, і нашим виробникам важко з ними конкурувати», — сказав глава корпорації.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар