На Одещині викрили масштабну схему незаконного експорту зернових та горіхів

 На Одещині викрили масштабну схему незаконного експорту зернових та горіхів

Податковою міліцією м. Києва розкрито масштабну схему незаконного експорту зернових і горіхів в зоні Одеської митниці. Про це повідомила прес-служба Державної фіскальної служби.

«Податковою міліцією м. Києва припинено діяльність «центру мінімізації митних платежів», організатори та учасники якого реалізовували злочинну схему, спрямовану на надання послуг з ухилення від сплати митних платежів та податку на прибуток при здійсненні імпортних і експортних операцій з використанням непрямих зовнішньоекономічних контрактів і підконтрольних підприємств-нерезидентів без відображення зазначених операцій у податковій та бухгалтерській звітності вказаних підприємств», — йдеться в повідомленні.

В ході розслідування встановлено, що з метою надання послуг власникам сільськогосподарської продукції (зернотрейдерам і сільгоспвиробникам) з експорту зернових і волоських горіхів в країни ЄС і Азії без повернення валютної виручки і подальшої сплати податку на прибуток, фігуранти провадження зареєстрували на підставних осіб і акредитували на Одеській митниці групу підконтрольних суб`єктів ЗЕД-експортерів (більше 18 СГД) і групу підконтрольних компаній нерезидентів (8 компаній). Надалі з метою реалізації злочинних намірів організаторами були укладені між підконтрольними ФСПД-експортерами і підконтрольними компаніями – нерезидентами зовнішньоекономічні контракти на експорт сільськогосподарської продукції.

Експортована сільськогосподарська продукція після митного оформлення доставлялася кінцевим замовникам, які перераховували грошові кошти на банківські рахунки підконтрольних організаторам підприємств-нерезидентів. При цьому зазначені кошти (валютна виручка) в Україну не перераховувалися, обсяги проведених операцій не декларувалися, а податок на прибуток не сплачувався.

Продукція, що імпортується, передавалася власникам торгових мереж і фізичним особам, які здійснюють торгівлю на ринках Одеської, Київської та інших областей за готівку без відображення в податковій звітності.

Співробітниками слідчо-оперативних підрозділів ГУ ДФС в м. Києві на підставі постанов Шевченківського районного суду м. Києва проведено 12 обшуків, за результатами яких виявлено та вилучено чорнові записи, печатку нерезидента, бланки з підробленими відтисками печаток нерезидентів, статутні документи підконтрольних нерезидентів і суб`єктів ЗЕД, інші речові докази, а також сільськогосподарську продукцію в кількості 9126 тонн (пшениця, соя, ячмінь) вартістю понад 35 млн грн.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар