На Львівщині фермер почав вирощувати білі трюфелі

 На Львівщині фермер почав вирощувати білі трюфелі

Білі трюфелі коштують від $2 тис. до $6 тис./кг. Саме такі гриби почав вирощувати садівник із Львівщини Михайло Костюк. Поки що ці гриби допомагають рости деревам. Але через 5−10 років садівник очікує зібрати врожай. Про це повідомляє agronews.ua.

Михайло Костюк вирощує картоплю, перець і виноград, але впродовж 25 років надає перевагу горіху. Має близько 800 його сортів. Зараз вирішив зосередити увагу на чорному горіхові, за яким, вважає, майбутнє. Гарному росту та врожаю на городі садівник завдячує не просто випадку, а мікоризації. За рік отримав приріст саджанців горіха у 60 см. Ростуть навіть ті горіхи, які вже не мали рости. А мікоризував він горіхи білим трюфелем.

«Ми створили препарат на основі тих грибів, які вже є у ґрунті на території, плюс туди додається трюфель білий п`ємонтський. Гриби, які поселяються на корінні рослин, стають ніби його продовженням. Допомагають засвоювати поживні речовини, якщо є потреба, забезпечують вологою, а ще виділяють невелику кількість антибіотиків, відновлюють ґрунт та збільшують урожай щонайменше на 30 — 40 в%», — розповідає еколог та співробітник львівської мікологічної лабораторії Марія Руда.

За її словами, після мікоризації можна розраховувати і на врожай грибів.

«Якщо дотримуватися усіх вимог технології, якщо замікоризувати територію, не обробляти хімічними речовинами, то за 5−10 років трюфель буде рости на вашій території», — каже Марія Руда. 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар