На Луганщині виготовляють еко-чіпси з фруктів

 На Луганщині виготовляють еко-чіпси з фруктів

Мешканець Луганщини, Андрій Жуков, заснував унікальне виробництво з виготовлення еко-чіпси та вже планує експортувати продукцію до Прибалтики. Про це пише «Агро-Центр».

Свої перші смаколики Андрій Жуков готував з яблук, слив, інших фруктів, а згодом додав і овочі.

«Спочатку це їли мої діти, згодом стали пригощати інших. Нашим друзям, знайомим дуже сподобалося це. Ми побачили, що на ринку це можна продати. Так я подав першу заявку і отримав грант — невелику сушильну машину», — розповів Андрій Жуков

Вдруге, чоловік вирішив поборотися за ґрант коли у нього виникла ідея зайнятися новим напрямком — вирощуванням малини. Ця ідея також отримала підтримку:

«Ми маємо невикористаний ресурс землі. Багато людей у нашому селі віддають фермерам свої ділянки у півгектара під зернові, соняшник. За це заробляють зовсім небагато. Краще вирощувати і переробляти самому — так люди зроблять продукт з більшою доданою вартістю», — говорить Андрій Жуков.

Сьогодні, підприємець шукає шляхи експорту своєї продукції. Зараз, ведуться переговори з покупцем із Прибалтики. Вже навіть надіслав йому пробну партію своїх чіпсів. Андрій Жуков розуміє, що якщо вдасться налагодити експорт йому потрібно буде збільшувати об’єми виробництва. Одним з варіантів розширення бачить створення кооперативів у своєму селі. За словами, чоловіка зараз вже є мінімуму чотири сім’ї які готові підтримати його ініціативу та приєднатися до справи.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар