Мигдаль може замінити виноград на півдні України

 Мигдаль може замінити виноград на півдні України

Мигдаль є перспективною культурою для вирощування на півдні України. Він стійкий до спеки, має гарну врожайність та витримує морози до -25оС. До того ж, вирощування мигдалю обійдеться дешевше, ніж вирощування винограду. Про це повідомляє agro-yug.com.ua.

«Хоча мигдаль стійкий до посухи, дуже важливо, щоб рослина мала зрошування під час формування плодів та їх дозрівання. Отримуючи досить вологи, плід швидко наливається та виростає до потрібних розмірів», — ідеться в повідомленні.

За підрахунками фахівців, в таких умовах та при гарному догляді можна очікувати врожаю до 2,5 т/га. Перший врожай можна збирати вже на другий-третій рік після посадки, а максимальний врожай мигдалевий сад дасть на п’ятий-шостий рік. Більшість виробників реалізують мигдаль в оболонці, так як це більш вигідніше.

«На думку експертів, за останні роки попит на мигдаль у всьому світі виріс приблизно на 200%, тому цей бізнес в південних регіонах має великий потенціал», — ідеться в повідомленні.

Наразі значна частина мигдалю в Україні — імпортна продукція.

За результатами досліджень, які проводилися в Нікітському ботанічному саду Національного наукового центру, рекомендується використовувати в селекційній роботі і для впровадження у виробництво в Миколаївській, Одеській та Херсонській областях сорти мигдалю Антик, Аян, Делон і Центр, що відрізняються пізнім цвітінням і стабільною врожайністю.

Вирощування мигдалю можна дуже вдало поєднувати із бджільництвом. За даними досліджень на території колишнього СНД, завдяки бджолам його урожайність збільшується у 16 разів.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар