Міністерству економіки пропонують збільшити мінімальні роздрібні ціни на виноградне вино

 Міністерству економіки пропонують збільшити мінімальні роздрібні ціни на виноградне вино

20 жовтня 2021 року відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики.

З ініціативи народного депутата Артема Чорноморова та народного депутата Андрія Богданця до порядку денного засідання було включено питання «Про інформацію Міністерства економіки України щодо встановлення мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін на алкогольні напої».

Взяли участь в обговоренні та висловили свою позицію з цього питання голова ГС «Асоціація садівників, виноградарів та виноробів України» Володимир Печко, експерт корпорації Миколаївсадвинпром Тетяна Зайцева та фахівець від ТОВ «Віналь» Людмила Бальжирова.

«У нинішніх умовах виноробна продукція залишається незахищеною, – зазначив Володимир Печко. – Адже з січня 2021 року, згідно зі змінами до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 р. № 957, було підвищено мінімальні роздрібні ціни на всі види алкогольної продукції, окрім вина. Навіть на ігристе вино було піднято МРЦ із 89 грн до 109 грн. А чому ж тоді тихі вина залишили без змін? У мене питання до представників Мінекономіки. По-перше, чому з 2018 року не піднімаються мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на вино, тоді як на інші види алкогольної продукції було підвищено МРЦ? По-друге, чи проводило Мінекономіки економічне обґрунтування даних, які були подані тими виноробними підприємствами, які дали ту мінімальну ціну? На сьогоднішній день мінімальна ціна, яка була подана, становить 33 гривні!»

Як наголосив голова «УКРСАДВИНПРОМ», непідняття МРЦ призведе до занепаду виноградно-виноробної галузі та збільшення на ринку неякісної виноробної продукції.

У підсумку обговорення було запропоновано альтернативне рішення щодо встановлення мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін на вино натуральне.

Задля вирішення проблеми Володимир Печко звернувся до Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики з пропозиціями встановити розподіл для МРЦ на виноробну продукцію, залежно від того, в яку тару її розливають.

«Ми просимо розділити мінімальну роздрібну ціну на вина виноградні натуральні на два підпункти:

1. вина виноградні натуральні у скляній тарі місткістю 0,7 л та іншій тарі 1 л – 60 грн;

2. вина виноградні натуральні в іншій тарі місткістю 5 л і більше – за 0,7 л 42 грн».

Нагадаємо, у Мінекономіки удосконалюють інструменти цінового регулювання, зокрема – мінімальні роздрібні ціни (МРЦ) на алкоголь. Міністерство розробило проєкт Постанови щодо затвердження оновлених мінімальних роздрібних цін на алкогольну продукцію, який надіслано на погодження усім зацікавленим ЦОВВ.

Читайте також: Виноробний сектор України матиме Дорожню карту для подолання труднощів та об’єднання

Більше інформації про виноградарство та виноробство, а також виробництво інших напоїв – на сторінках спеціалізованого журналу «Напої. Технології та Інновації». Посилання на останній випуск: Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Триває передплата на єдиний в Україні журнал для професіоналів у галузі виноробства та виготовлення інших напоїв. А також запрошуємо партнерів до співпраці з розміщення іміджевої та блочної реклами в журналі і на сайті techdrinks.info!

Звертайтеся за контактами менеджерів:

  • Анна Панкратенкова (координатор проєкту): тел.: +38 097 759 25 83, reklama.nti@gmail.com
  • Ірина Калюжна, тел.: +3096 45 87 682, reklama.nti@ukr.net
  • Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516, sad.nti@ukr.net
  • Альона Данчук, тел.: +38 097 528 36 46, sad2017@ukr.net

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті