Компанія «Шато Чизай» вперше в Україні виготовила помаранчеве вино з ексклюзивного сорту Фурмінт

 Компанія «Шато Чизай» вперше в Україні виготовила помаранчеве вино з ексклюзивного сорту Фурмінт

Уперше в Україні компанія «Шато Чизай» виготовила Orange Wine – помаранчеве вино з ексклюзивного сорту Фурмінт. Лімітовану новинку анонсували на офіційній фейсбук-сторінці компанії.

– Так, ми любимо вас дивувати – зробили вино за технологією, якій тисячі років. Orange Wine створюють з білого винограду за тим методом, як із червоного. Сік не відділяють, він бродить на шкірці виноградних ягід. Потім вино ще три місяці на ній витримується та відпочиває в дубовому барику, – йдеться в повідомленні компанії.

Вино максимально насичується цінними речовинами з ягід. Саме тому Оранж вважають еліксиром молодості та здоров’я. У ньому можна відшукати особливі нюанси аромату та смаку – від спецій до цукатів і меду.

Історія технології створення помаранчевих (або ж бурштинових, мідних чи навіть рудих) вин сягає тисячоліть – перших експериментів людей із вином. Прийнято вважати, що батьківщиною стилю є Грузія: мовляв, саме там, у Кахетії, вирішили складати в глиняні амфори цілі грона білого винограду. У XX столітті відомість винам стилю оранж також надали Словенія та Італія, йдеться на сайті компанії.

Комерційна директорка Шато Чизай Олеся Спіцина наводить три додаткові причини звернути увагу на Orange:

Смачне. Бродіння на шкірці стиглих виноградних ягід дає майбутньому вину повний і соковитий смак з цікавими пікантними нюансами. Це вино чудово поєднується з різноманітною їжею. Корисне. Skin-contact, настоювання на м’яззі збагачує вино цінними речовинами, як-от: вітамінами, мінералами, поліфенолами, антиоксидантами. Вино Orange є еліксиром здоров’я та молодості, має потужний antiaging ефект. Трендове. Увага на особливі, виняткові та локальні продукти – тенденція, що панує і в сфері вина. Мода на «помаранчеве» розпочалася понад 10 років тому і дедалі сильніше шириться світом.

Засновник виноробні Шато Чизай Геннадій Гутман розповідає:

– Ми в «Шато Чизай» любимо робити не просто вина безкомпромісної якості. Нам цікаво створювати особливе, унікальне вино, вино з власним характером. Новинка Furmint Orange – теруарне вино, результат творчих пошуків, експериментів «Шато Чизай». Так, робота над помаранчевим вином тривала три сезони, доки нас задовольнив результат. А ще маємо цікавий сортовий склад на виноградниках. Сорт Фурмінт – серед наших улюбленців. Витримане вино Furmint називають одним з найкращих білих в Україні. Ексклюзивно – єдині в Україні – ми представляємо Furmint Orange. Новинка від «Шато Чизай» відповідає запиту на особливе теруарне вино, яке не варто порівнювати з іншими. Його найкраще оцінять ті, хто спраглий нових смакових вражень і емоцій, шукає неповторний яскравий характер у вині».

Furmint Orange від Шато Чизай уже встиг отримати Срібну медаль Wine & Spirits Ukraine Awards 2023.

Читайте також:
На Київщині виготовляють унікальний бальзам із… 96 трав!
Vinnytsia Wine Days: від ідеї – до втілення великої мети просування винної культури Поділля та України в цілому

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті