На Київщині виготовляють унікальний бальзам із… 96 трав!

 На Київщині виготовляють унікальний бальзам із… 96 трав!

Оксана та Олег Левченки – подружжя з Київщини, що виготовляє унікальний напій – рослинний бальзам із 96 ботанікалів – квітів, коріння, кори, трави, листя, прянощів, спецій. Він здобув титул найкращого міцного напою на дегустаційному конкурсі Ukraine Wine&Spirits Awards 2023. За Бальзам Ruta виробники отримали платинову медаль.

Оксана Левченко почала виготовляти бальзам до війни. Жінка все життя захоплюється травництвом, знається на користі трав для здоров’я людини, веде блог в інстаграмі на цю тему. З’явилося бажання зробити трав’яний бальзам, який пані Оксана бачила для себе як носій коду ідентичності України, енергії рідної землі.

Оксана та Олег Левченки на виставці WINE&SPIRITS UKRAINE

– Над рецептом я працювала впродовж 2 років. Весь простір у будинку було заповнено зразками, що мацеруються. Нескінченна кількість ботанічних комбінацій, засинала і прокидалася з новими ідеями, стікери із записками по всьому будинку допомагали не проґавити нову думку. Були різні інгредієнти по різних пляшечках, які я змішувала між собою в різних пропорціях, поки не вийшов той напій, який можна скуштувати сьогодні на нашому стенді на виставці Wine&Spirits Ukraine, – розповіла Оксана Левченко журналу «Напої. Технології та Інновації» під час виставки Wine&Spirits Ukraine.

Бальзам RUTA створений із 96 ботанікалів, зібраних у різних куточках України – від Чернігівщини до Криму, від Карпат до Полтавщини. Як розповідає пані Оксана, було непереборне бажання зібрати в маленькій пляшечці рослинну ідентичність України, об`єднати  в гармонійній композиції найпотужніші рослини, створити тонізуючий напій, який бадьорить тіло та лікує душу. Смак напою дуже насичений, починається від гострого та переходить у потужний трав’яний та солодко-гіркий. Міцність – 36% об. Напій можна споживати і як дигестив і як аперитив, розповідають виробники.

– Загалом Бальзам RUTA став тією опорою, яка на початку війни не дала опустити руки. Ми з чоловіком відправили дітей закордон до друзів, а самі лишилися тут. І от робота над Рутою мене підтримувала тоді і далі допомагає мені жити та мріяти, – поділилася Оксана Левченко.

Читайте також:
Ukraine Wine&Spirits Awards 2023: найкращі вина та міцні напої за результатами дегустаційного конкурсу
Складники конкурентоспроможності бренді та коньяків України

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті