Компанія MOVA презентувала книгу про історію пивоваріння у Дніпрі

 Компанія MOVA презентувала книгу про історію пивоваріння у Дніпрі

Наприкінці 2023 року відбулася презентація книги MOVA про історію пивоваріння в Дніпрі. Вона об`єднала всіх шанувальників галузі та історії у ресторані «Пивний Простір».

Кажуть, хто не знає своєї історії – не має майбутнього. Саме так вважає команда MOVA з Дніпра. Тому ще на самому початку побудови пиварні тут заклали для себе ідею розвитку та підтримки рідного краю.

– Спочатку на базі ресторану «Пивний Простір» був побудований музей історії пива Дніпра, в якому зібрали історії та експонати про три епохи пивоваріння і споживання пива у м. Дніпро: часи Катеринославу, часи Радянського Союзу та сучасності. Серед найбільш цікавих експонатів ми маємо пляшки з епохи Катеринослава, яким понад 100 років, діжку, якій майже 150 років, в ній носили пиво з собою. По суті – це пиво з собою XIX століття. Також дуже багато цінних артефактів різних епох міста представлені у музеї пива Дніпра на пивоварні MOVA, – каже екскурсовод музею пива на пивоварні MOVA Михайло Брикайло.

Спочатку інформацію та артефакти підшукували саме для музею, але згодом разом з істориками та пивоварами почали систематизувати інформацію у друковане видання. Так з`явилась ідея написання книги «Історія пивоваріння в Дніпрі», яка стала продовженням розвитку пивної культури та історії Дніпра.

– Це була достатньо незвична робота і достатньо важка, адже якщо ми говоримо про матеріал, як він зберігався в нашій історії про цю індустрію, то для ХІХ сторіччя і ХХ сторіччя він абсолютно різний. Мені було дуже цікаво дослідити саме отак, де й чому закрито цю індустрію, і потім ниточки від неї по сімейно родинних лініях, по історичних віхах та епохах. В принципі, це таке первинне дослідження для мене. Я маю надію, що його буду продовжувати, тому що там ще залишилось багато цікавого, – зазначає співавтор книги «Історія пивоваріння в Дніпрі», історик Юрій Фанигін.

Працюючи над книгою, автори по крихтах збирали інформацію про пивоваріння з архівних документів, періодичних видань, статистичних даних, спогадів. Як і де варили, продавали й споживали найпопулярніший пінний напій мешканці Катеринослава, Дніпра? Яку роль відігравало пиво у житті міста та його мешканців? Як місто впливало на розвиток пивоваріння?

Пивоваріння в Дніпрі – і справді дуже цікава історія. Метою написання книги не є спроба агітувати пити пиво, а навпаки – ознайомитися з історією, розвитком культури та становленням пивних традицій. Адже пивоваріння з давніх-давен – це не про алкоголь, а про ремесло.

– Ми будували MOVA не просто як пивоварню, а як місце, куди можна приїхати, скуштувати напій, познайомитись ближче з пивоварінням та його традиціями.  Одна з цінностей нашої компанії, – що ми з Дніпра. Тому ми активно беремо участь у соціальному житті міста, намагаємось розвивати його та дарувати подарунки до Дня народження. Одним з таких подарунків стало пиво «Дніпро». Воно поєднує кожен куточок Дніпра, а смак ми обирали шляхом сліпої дегустації разом з дніпрянами та гостями міста, – каже головний пивовар MOVA Богдан Точка. 

Історія пивоваріння в Дніпрі – це поєднання традицій, культури та сучасних тенденцій. Для MOVA дуже важливо не тільки зберегти багату пивоварну історію регіону, а й активно писати нові сторінки в книзі українського пивоваріння. І саме книга «Історія пивоваріння в Дніпрі» стала наступним внеском у підтримку історії та традицій рідного краю. Залученими до створенні цієї книги була дуже велика команда людей, але хто як не MOVA знають, що досягти результату можна тільки разом.

Читайте також:
Ринок безалкогольних та слабоалкогольних напоїв у світі буде зростати
У яких країнах споживають найбільше пива

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті