Хто став Кращим сомельє України 2025 року?

 Хто став Кращим сомельє України 2025 року?

17-18 лютого Асоціація сомельє України / Association sommelier of Ukraine відбувся конкурс «Кращий Сомельє України 2025 року» у Києві, у «Парковому» Конгресно – виставковому центрі. Перша частина події відбувалася за закритими дверима, а всі етапи конкурсу проходили виключно англійською мовою. Про те, як пройшов конкурс та хто отримав  перемогу та звання Кращого сомельє розповів Іван Бачурін, голова Асоціації сомельє України.

Через воєнний стан востаннє кращого сомельє України обирали ще  у 2021 році, проте історія конкурсу сягає корінням ще 2002 року. Попри все у цьому році проведення конкурсу «Кращий Сомельє України» вирішили відновити.

У складі суддів були спеціалісти галузі:

Іван Бачурін – голова Асоціації сомельє України;

Олег Кравченко – сомельє, співзасновник «Winbar», «Кращий сомельє України 2011 року»;

Олексій Гижко – головний сомельє METRO Cash & Carry Україна;

В’ячеслав Назарчук – «Кращий сомельє України 2016 року»;

Марина Ревкова – «Краща сомельє України 2020 року» та володарка диплому Міжнародної асоціації сомельє;

Олег Гапон – «Кращий сомельє України 2004 року», співзасновник компанії-імпортера РІШБУР;

Ірина Машихіна – найкраща бартендерка світу 2007 року за версією Bacardi & Martini Grand Prix World Final та експрезидентка Всеукраїнської асоціації барменів;

Андрій Петровський – президент Всеукраїнської Асоціації Барменів.

За словами Івана Бачуріна, головиАсоціації сомельє України, конкурс проходив протягом двох днів. На перший день відбувся відбірковий тур та напівфінал, які організатори об’єднали. Отже, журі оцінювало учасників упродовж кількох турів. Претенденти на титул «Кращий сомельє України 2025» спочатку продемонстрували свої теоретичні знання, відповідаючи на 100 теоретичних питань англійською мовою. За них можна було отримати максимум 430 балів. Після цього учасники демонстрували свої вміння на сліпій декантації міцного алкоголю і вина. Ці заходи проходили на півфіналі та за закритими дверима. Це могли бачити тільки конкурсанти та судді, які їх судити.

«Це був всесторонній конкурс, тому що відбулася подача вина, ігристого, міцного алкоголю та full description. Також, традиційно, було завдання-сюрприз. Журі, як всі попередні рази, надало конкурсантам нове завдання, яке було таємницею до моменту його розголошення. Отже, під час  фінальної частини події учасникам необхідно було пройти кілька випробувань, обмежених часом. Спочатку перевіряли вміння роботи в залі, з гостями. Згодом учасники описували зразки алкогольних напоїв (сомельє визначали категорію напою, витримку та країну походження). Потім їм запропонували карту вин та напоїв, у назвах та описах яких необхідно було знайти помилки», – розповідає Іван Бачурін.

У програмі заходу було два майстер-класи з дегустаціями від партнерів заходу. Були презентовані напої брендів, які підтримують асоціацію – компанія SHABO та Marussia Beverages.

«Цього року на конкурс подали заявки 14 учасників. У півфінал вийшли сім учасників: Іван Колупаєв, Олексій Бондар, Ольга Герман-Коваленко, Ігор Постоянкін, Павло Мнухін, Данило Лабузов, Павло Кузнєцов. Фіналістами стали: Ольга Герман-Коваленко, Ігор Постоянкін, Павло Мнухін. А в результаті перемогу та звання Кращого сомельє України-2025 отримав Ігор Постоянкін, шеф-сомельє київського ресторану CATCH», – стверджує Іван Бачурін.

Голова Асоціації сомельє України Іван Бачурін говорить про сам конкурс так:

«На жаль, рівень підготовки сомельє значно знизився. Так, як я суджу конкурси з 2011 року, а з 2018 року і створюю, відзначаю – це був найслабший професійний рівень учасників за минулі 15 років. Сьогодні вимоги до професії зростають, ми зараз живемо у закритій країні і немає можливості набути міжнародного досвіду. Тому цього року було прийнято рішення, що всі етапи конкурсу та оголошення завдань будуть проходити виключно англійською мовою. Хочемо, аби про Україну знали у світі, а англійська мова може нам у цьому допомогти. Відповідно, можна буде не тільки виступати на конкурсах, але й навчатися».

Читайте також: Напій із 30 річною витримкою від Едуарда Городецького

А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.

Журнал «Напої. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Пиво. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно. 

Детальніше про ціни та передплату читайте тут.

Щоб придбати друкований випуск нового журналу або передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com

Ціна одного примірника журналу «Напої & Пиво. Технології та Інновації» – 250 грн. Ціна одного примірника журналу «Ягідник» – 170 грн. Ціна одного примірника журналу «Садівництво та Овочівництво. Т.І. & Горішник» – 170 грн.

Передплата триває!

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті