Господарство з Одещини експортує міні-ківі до Німеччини

 Господарство з Одещини експортує міні-ківі до Німеччини

Найбільша в Європі промислова плантація актинідії аргута або міні-ківі у Біляївському районі Одеської області увійшла в товарне плодоношення. Про це в ефірі AgroFM розповіла Світлана Петренко з Одеського аграрного університету, пише Аgroday.

За її словами, плантація була закладена в 2012 році спільним українсько-французьким підприємством. У 2015 році отримали перший товарний урожай.

Актинідія вирощується тут за французькою технологією. А морозостійкі сорти, які підходять для українського клімату, надав Новозеландський інститут. Вони витримують температуру до -28 градусів і добре плодоносять. На виробництво постійно виїжджають технологи з Франції та Іспанії. Зараз їх завдання — наростити біомасу рослин, щоб потім забезпечити високу продуктивність і якісний урожай.

Петренко зазначає, що під плантацією в Одеській області зайнято понад 20 га. З них 16,5 га знаходиться під актинідією. Сам проект розрахований на 35 років, а плодоносить рослина зазвичай років 40.

Українські міні-ківі вже можна знайти в супермаркетах Одеси, Харкова, Дніпра, Києва. В основному — з вересня по жовтень, – саме тоді дозріває урожай.

Більшу частину вирощеного експортують в Німеччину. Її поділяють на сорти преміум та перший і пакують у поліетиленові упаковки по 125 грамів.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар