На Одещині вперше представили обладнання для перевірки якості вина
Франція знищує надлишки вина, бо люди більше п’ють пиво
Уряд Франції виділяє 200 мільйонів євро на знищення надлишків вина та підтримку виробників. Одна з причин цього – падіння попиту на вино, оскільки дедалі більше людей п’є крафтове пиво, пише BBC.
Серед факторів, які впливають на виноробство, — перевиробництво та криза вартості життя. Більшу частину виділених коштів спрямують на купівлю надлишкових запасів вина, а алкоголь продадуть, зокрема, для використання в засобах для дезінфекції рук, мийних засобах і парфумах.
Також виноробам запропонують гроші для переходу на виробництво інших продуктів, наприклад оливок, щоб скоротити перевиробництво вина. Спрямовуючи гроші на виноробство, уряд Франції прагне зупинити «обвал цін, щоб винороби знову могли знайти джерела доходу», заявив французький міністр сільського господарства Марк Фено.
Дані Єврокомісії станом на червень демонструють, що споживання вина в Італії знизилося на 7 %, в Іспанії — на 10 %, у Франції — на 15 %, у Німеччині — на 22 %, у Португалії — на 34 %. Водночас виробництво вина у ЄС зросло на 4 %.
Раніше Politico писало, що в престижному французькому регіоні Бордо виноробам платитимуть за викопування виноградної лози. Влада має намір викорчувати тисячі гектарів виноградників, оскільки споживання червоного вина у Франції суттєво скоротилося на користь пива та інших напоїв.
Раніше Бордо мав «флагманський статус» у свідомості громадськості, славлячись виноробством. Проте зниження споживання червоного вина, падіння попиту з боку Китаю і труднощі виробництва в дедалі теплішому середовищі разюче змінюють виробництво вина у Франції. Споживання червоного вина значно впало за останні десятиліття, оскільки французи почали віддавати перевагу прохолодним напоям, зокрема пиву. Хоча високоякісні пляшки вина Бордо все ще легко знаходять покупців, попит на дешевші червоні вина падає. Ціни знизилися до такого рівня, що для багатьох виноробів кращим вибором є знищення своїх виноградників та отримання компенсації від держави, ніж продовження виробництва вина.
Читайте також:
Японський бренд HAKUSHIKA вперше візьме участь у World Bulk Wine Exhibition
«Фрумушика-Нова»: старт нового виноробного сезону й курс на розширення лінійки вин