«Фрумушика-Нова»: старт нового виноробного сезону й курс на розширення лінійки вин

 «Фрумушика-Нова»: старт нового виноробного сезону й курс на розширення лінійки вин

У господарстві «Фрумушика-Нова», що на Одещині, зібрали перший урожай винограду цього року – Цитронний Магарача. А ще тут планують незабаром випустити лімітовану лінійку преміальних вин урожаю 2022 року, а також інші цікаві вина. Детальніше про це журналу «Напої. Технології та Інновації» розповів винороб та співвласник господарства «Фрумушика-Нова» Володимир ПАЛАРІЄВ.

Цьогоріч літо було спекотне й не дощове, але виноградники «Фрумушика-Нова» облаштовані системою краплинного зрошення, тому вдалося зберегти необхідну кількість вологи в ґрунті, каже співвласник підприємства. Єдина неприємність за сезон – рясні дощі, які пройшли зовсім нещодавно. Так, за словами Володимира Паларієва, майже за годину випало близько 40 мм опадів. Сильний вітер трохи пошкодив молоді кущі винограду 2022 року висадки.  Підвищена вологість створила оптимальне середовище для розвитку грибкових захворювань. Сорти, які планують збирати через 3–4 тижні, обробили проти грибкових захворювань. До слова, виноградники в компанії «Фрумушика-Нова» вирощують за органічною технологією.

– Загалом сезон 2023 року хороший. Тільки нещодавно зібрали Цитронний Магарача з посадок 2019 року. Цей сорт зібрали для виробництва ігристих вин. Адже наша виноробня спеціалізується на виробництві тихих столових вин та ігристих вин за традиційним методом шампанізації. Якість винограду хороша, ягоди налиті, співвідношення цукру і рН хороше для майбутнього ігристого вина. Далі будемо збирати Піно Нуар для ігристого вина, Шардоне, Рислінг, Сухолиманський білий, а також червоні сорти для рожевої групи вин, – каже Володимир Паларієв.

Паралельно із збором врожаю на посадках 2022 року працівники встановлюють шпалеру. Так, минулого року в компанії «Фрумушика-Нова» посадили 6 тис. кущів Цитронного Магарача та по 4,5 тис.  кущів сортів Мускат Оттонель і Ркацителі. Посадковий матеріал завезли з Італії.

– Плануємо розширяти лінійку вин. У нас починає повноцінно плодоносити сорт Совіньйон Рітас. Це Совіньйон Блан нового покоління. Сорт отримали шляхом схрещення винограду Совіньйон Блан і Б’янка. Совіньйон Рітас особливий тим, що це стійкий сорт. Упродовж року його достатньо обробити 3 рази. Через кілька тижнів випускаємо у продаж вино категорії Блан де Нуар. Це біле вино, отримане з червоного сорту винограду Каберне Совіньйон. А через 1,5-2 місяці випустимо лімітовану преміальну серію вин: Рислінг 2022, Шардоне 2022, Кабене Совіньйон 2022. Це вино з винограду, вирощеного в важких умовах. Всього буде по 1250 пляшок кожного вина. Ці три сорти люблять витримку в пляшці, тобто з кожним роком перебування в пляшці вони стають цікавіші. Для цих вин закупили пляшки за кордоном. Що це буде – побачите згодом, – зазначає Володимир Паларієв.

Більше про технології органічного виноградарства в компанії «Фрумушика-Нова» читайте в журналі «Напої. Технології та Інновації» № 2, що нещодавно вийшов друком. Новий журнал можна завантажити безкоштовно на сайті за посиланням.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті