Фахівці визначили найрентабельніший сорт груші

 Фахівці визначили найрентабельніший сорт груші

На фоні перевиробництва яблук і рекордно низьких цін, виробництво груш в Україні продовжує залишатися незаповненою нішею. Лише за останній місяць ціни на грушу в Україні зросли більше, ніж в півтора рази. Про це повідомляє SuperAgronom.com з посиланням на east-fruit.com.

На сьогоднішній день фермери України мають змогу реалізувати кілограм якісної груші в середньому по $0,35/кг, в той час як за кг яблука вони отримують лише половину від цієї ціни. За словами фахівців, найрентабельніше вирощувати грушу сорту Конференція (Conference).

На умовах самовивозу ціна таких груш становить $0,53/кг. Для порівняння, за грушу сорту Конференція у сусідній Польщі фермери наразі отримують на 23% менше, а ціни на неї за місяць знизилися майже на 20%.

При цьому, незважаючи на ідеальні умови для вирощування якісної груші, Україна залишається нетто-імпортером цих фруктів. Однак це не означає, що виробникам варто відразу кидатися в виробництво груші, так як у неї є свої особливості.

«Грушу набагато складніше вирощувати технологічно, і вона менш морозостійка, ніж більшість сортів яблука. Також потрібно врахувати, що в багатьох країнах Західної Європи вже кілька років поспіль спостерігається перевиробництво груші і що попит на неї не росте, так само як і на яблуко», — говорять фахівці.

Нагадаємо, найбільшими світовими експортерами груш є Китай, Нідерланди, Бельгія, ПАР, Чилі та Італія. Україна в останні роки нарощувала експорт груш, проте займає лише 45 місце в світі за обсягами експорту.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар