Фахівці порахували рентабельність вирощування журавлини

 Фахівці порахували рентабельність вирощування журавлини

 Хоча Україна входить у десятку світових лідерів по виробництву журавлини, ця ягода є однією з найбільш недооцінених з точки зору промислового вирощування. За розрахунками аналітиків, рентабельність від продажів створеного господарства з вирощування журавлини складе 36,9%. Про це повідомляє Pro-consulting.ua.

За результатами 2016 р. в Україні було зібрано лише 338 т журавлини, що приблизно в 1 тис. разів менше, ніж в США і в 500 разів менше, ніж в Канаді. Навіть Білорусь і Латвія обігнали Україну по журавлині, хоча ще в 2013 р. даної ягоди у нас було зібрано більш ніж в два рази більше — 800 т.

На думку фахівців, така нестабільність журавлинного врожаю викликана тим, що основну масу ягід в Україні збирають у дикій природі, а в країнах-лідерах її вирощують на сільськогосподарських плантаціях. Лісів стає все менше і, відповідно, скорочується валовий збір дикорослої журавлини, тоді як на відповідних ґрунтах її можна культивувати з використанням високопродуктивних сортів. Все більше фермерів, оцінивши рентабельність цього виробництва, розвивають даний напрям, у свою чергу, площі під насадженням журавлини поступово зростають.

Згідно бізнес-плану, розробленого аналітиками Pro-Consulting, найбільш придатними регіонами для культивування ягоди в України є території Волинської, Житомирської та Тернопільської областей.

«Більше третини витрат при закладанні плантації площею 5 га припадуть на проведення посадкової кампанії та робіт з догляду за плантацією. На придбання обладнання для переробки ягід та їх фасування необхідно витрати чверть початкових вкладень», — свідчать розрахунки аналітиків.

У результаті — рентабельність продажів створеного господарства будуть перебувати на рівні 36,9%, при якому кожен долар доходу буде приносити майже 37 центів чистого прибутку.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар