Експорт плодово-ягідної продукції збільшився на 59%

 Експорт плодово-ягідної продукції збільшився на 59%

Експорт української плодово-ягідної продукції за шість місяців поточного року збільшився на 59%, відносно аналогічного періоду 2017 р. Про це повідомляє прес-служба Pro-Consulting.

Продаж ягідної продукції України на зовнішні ринку сягнув суми у $100 млн. Вітчизняний товар було відправлено у більш ніж 50 країн світу.

«Серед усіх галузей сільського господарства плодово-ягідне виробництво з упевненістю можна назвати однією з найбільш перспективних», — зазначає аналітик компанії Pro-Consulting Андрій Мокряк.

Лише 8% українських ягід поставляються на зовнішні ринки. Це пояснюється відсутністю значних інвестицій у галузь і непростими умовами сертифікації продукції експортних поставок. Варто зауважити, що суттєва частина ринку ягід знаходиться в тіні, адже фермери вирішують продавати продукцію переробникам або великим трейдерам прямо з грядки, а малі приватні господарства складають 80% ринку плодово-ягідних культур.

Значну частину внутрішнього плодово-ягідного ринку займають зерняткові — 60%, серед яких яблуко і груша — два найбільш звичних і поширених на території України фрукти. Значно менше, 20% складають кісточкові, 15% — виноград і 5% — ягоди.

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар