Експерти прогнозують ріст валового збору суниці садової

 Експерти прогнозують ріст валового збору суниці садової

Валовий збір суниці садової в Україні цьогоріч зросте з 55 тис. т до 63 тис. т, тобто майже на 15%. Про це йшлося в ефірі AgroFM з посиланням на Олександра Хорєва, експерта плодоовочевих ринків та аналітика ФАО, повідомляє agroday.com.ua.

Проте фахівець зазначає, що не все вирощене потрапило на ринок. Через подорожчання робочої сили частина низькоякісного врожаю лишилася прямо в полях. Більшим цьогоріч оцінюється і врожай малини — 36 тис. т порівняно з торішніми 34 тис. т. Але більше — не завжди краще. Аби втримати ціни, виробникам доведеться шукати нові канали реалізації.

Серед можливих Хорєв називає експорт, переробку та продажі на внутрішній ринок. Проте кожен з каналів вимагає певних зусиль від виробника, а останній не завжди готовий надати необхідну продукцію у потрібному обсязі. Також доцільним було б розширення асортименту, тому фермерам радять вирощувати ягоду як у закритому, так і відкритому ґрунті, включаючи і традиційні, і ремонтантні сорти. Це дозволить значно розширити сезон реалізації.

Аналітик розповідає, що торік через низьку пропозицію суниці продажі ягоди значно скоротилися і на експорт, і на переробку. Виробники були задоволені цінами, і це не спонукало їх до пошуку альтернативних каналів збуту. Сьогодні ж ситуація виглядає інакше: фермери розуміють, що є всі перспективи для отримання великих обсягів ягід, і такі канали, як переробка і експорт для них є просто необхідними.

Разом з тим Хорєв виділяє позитивну тенденцію — з кожним роком все більше ягоди, особливо суниці, вдається реалізувати свіжою через супермаркети. Виробники підбирають все більш вдалі сорти для свіжого ринку, використовують правильну тару та технологію охолодження.

Щодо цін, то у ФАО очікують, що в разі зниження темпів експорту та продажів на переробку виробники не зможуть тримати за суницю навіть 25 грн/кг ($0,9/кг). У минулому сезоні середня ціна була зафіксована на рівні 27 грн/кг ($1/кг).

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар