Експерти прогнозують ріст цін на алкоголь у наступному році

 Експерти прогнозують ріст цін на алкоголь у наступному році

У бюджет 2019 року не заклали підняття акцизу на алкоголь, що повинно означати, що в наступному році вартість усіх алкогольних напоїв повинна підвищуватись лише через зростання собівартості.

Але це зовсім не означає, що Уряд не вдасться до наповнення бюджету за рахунок виробників горілки, пива та вина. І зробить це з чорного ходу – а саме через підняття мінімальних роздрібних цін, як це сталося лише місяць тому. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук глава Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

“Верховна Рада розуміючи, що сектор не збільшує сплату податків після підняття акцизів через шалене зростання тіньового сектора, зробила канікули на рік. Але навіть при старих умовах оподаткування цей рік показав зниження офіційного виробництва усіх напоїв, окрім пива. Уряд хотів підвищити акцизи з 1 січня 2019 року, під ялинку, на 9%. Це призвело б до подорожчання всього алкоголю в середньому на 6%. Але якщо тобі не дозволили підняти акцизи, то хто заважає Постановою Кабінету Міністрів підняти мінімальні ціни з яких виробники більше сплатять ПДВ та прибуток? Тим паче, що частина акцизу йде до місцевих бюджетів, то прямі податки будуть йти лише до державного бюджету. Тобто той же продукт, тільки в профіль. А оскільки бюджет наступного року буде тріщати по швах уже в лютому, то слід чекати будь-яких неприємних сюрпризів”, – зазначає Олексій Дорошенко. За його словами, це робиться 100% не для зниження вживання алкоголю українцями. “Тому що всі, хто хоче знизити споживання алкоголю, стимулюють перехід на пиво та вино, а в першу чергу стимулюють споживання сухого вина. А в нас мінімальну роздрібну ціну на нього піднімають так саме, як і на горілку. Тому вона ще довго буде алкогольним напоєм №1 в Україні”, – підсумував Олексій Дорошенко.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар