EasyDens: ваше пиво на це заслуговує

 EasyDens: ваше пиво на це заслуговує

Зробити пиво саме таким, як його задумано, прагне кожен пивовар. І досягнути цього допоможе пристрій EasyDens, який розробила компанія Anton Paar. Він визначає вміст екстракту в суслі, цукру в домашніх фруктових соках, вміст алкоголю в дистилятах. Він розраховує спирт, що утворюється під час ферментації, та формує графік ферментації, допомагаючи контролювати процес, забезпечивши його сталість. EasyDens – це розумний густиномір для домашніх і крафтових пивоварів, а також для початківців, які займаються дистиляцією та виноробством для власного задоволення.

Вимірювач густини й екстракту EasyDens розроблений для домашніх пивоварів, які хочуть перейти на цифрові технології та припинити клопоти з ареометром. Він просто, швидко та надійно визначає екстракт сусла, контролює процес бродіння шляхом щоденного вимірювання видимого екстракту та надає інформацію, яка потрібна для того, щоб вирішити, коли ж настане час для розливу.

– Цей прилад – чудовий подарунок для пивовара, винороба, або людини, яка захоплюється виготовленням міцних напоїв, адже результат вимірювання готовий менше, ніж за 5 секунд, тобто він працює значно швидше, ніж традиційний ареометр, – кажуть у компанії «Донау Лаб Україна». – EasyDens допоможе кожному крафтовому чи домашньому пивовару досягти того, щоб напій став саме таким, як його задумано. Адже прилад чітко відслідковує процес ферментації, який відбувається у пиві.

Що важливо, EasyDens можна використовувати не лише у крафтовому, але й у домашньому пивоварінні. Завдяки застосуванню цього приладу, кажуть його розробники, пивовар краще зрозуміє процес пивоваріння і вдосконалить свої виробничі навички, фіксуючи й аналізуючи вплив сировини та перебігу виробничого процесу на виміряні результати.

– За допомогою одного пристрою пивовар має можливість покрити весь діапазон вимірювань спирту та екстракту, необхідний для виробництва крафтових продуктів, – зазначають у компанії «Донау Лаб Україна».

Переваги EasyDens порівняно з аналогами

Варто зазначити, що цей пристрій можна використовувати для виготовлення всіх напоїв. На відміну від ареометра, EasyDens визначає густину та температуру й одночасно за допомогою програмного забезпечення на смартфоні перераховує уявний вміст спирту, екстракту/цукру в напої. Програмне забезпечення цього пристрою дозволяє відслідковувати процес ферментації пива на смартфоні з операційною системою iOS або Android. Завдяки цьому пивовар чи винороб отримує у своєму телефоні результат в одиницях °Plato/SG, % об. алкоголю, °Brix або % екстракту.

– Тому прощавайте, ручні розрахунки та корегування у таблицях! За вас це зробить EasyDens, – кажуть фахівці «Донау Лаб Україна». – EasyDens має безкоштовний застосунок до смартфонів для домашніх і крафтових пивоварів. Він з’єднує телефон з приладом через Bluetooth та дозволяє виконувати швидкі вимірювання у всіх доступних одиницях. Пивовар може відслідковувати ферментацію графічно, провести окремі вимірювання в процесі зброджування тощо. Крім того, всі дані й інформацію, які зберігаються у застосунку Brew Meister для EasyDens app, можна експортувати зі свого телефону колегам.

Ще однією важливою перевагою цього пристрою є швидкість його роботи. Адже менш ніж за 5 секунд EasyDens видає пивовару потрібну інформацію. А основою приладу є осцилююча U-подібна вимірювальна трубка – стійкий елемент, який забезпечує швидкі, точні та надійні результати вимірювання. Ця високоточна скляна деталь виготовляється вручну та забезпечує найточніші результати. Так, вона також застосовується у найточнішому у світі густиномірі DMA 5001.

EasyDens здатний визначити екстракт сусла зі зразка об’ємом лише 2 мілілітри, адже кожна краплина пива – дорогоцінна. Що важливо, значення концентрації, які отримує пивовар, вже скориговані за температурою, тому не потрібно проводити подальші розрахунки або використовувати таблиці з поправками. Вимірювання триматимуть менше однієї хвилини (з урахуванням введення зразка й очищення).

– Ви можете чистити, калібрувати та знову налаштовувати EasyDens самостійно. Для його використання вам просто потрібна деіонізована вода. Важливо, що нова конструкція приладу забезпечує рівень захисту IP65, що захищає його від потрапляння рідини, – кажуть у компанії «Донау Лаб Україна». – EasyDens розроблено для роботи саме у виробничих умовах.

Як працює EasyDens

EasyDens відповідає своїй назві, адже працювати з ним справді легко. Для вимірювання сусла треба підготувати зразок пива: дегазувати його, трохи струшуючи, та пропустити через паперовий фільтр. Після цього прилад необхідно з’єднати з контейнером для відходів за допомогою шланга та відкрити програму EasyDens на своєму смартфоні.

– Все, що вам потрібно, – це 2 мілілітри підготовленого зразка. Залийте їх безпосередньо у прилад EasyDens за допомогою шприца і ваш телефон автоматично покаже вміст екстракту ваш

dlu.com.ua
anton-paar.com

Більше читайте в новому номері журналу «Пиво. Технології та Інновації», який можна завантажити безкоштовно на сайті. Переходьте за посиланням і поринайте у світ пива.

Нагадаємо, що це перший друкований випуск журналу від початку воєнного стану в Україні. До цього всі номери журналів виходили в пдф-форматі, і їх можна безкоштовно завантажити на сайті techdrinks.info. Новий випуск приурочений до XI Міжнародного Форуму пивоварів, дистиляторів і виробників напоїв (7–8 вересня 2023 р., м.Львів, ресторан-пивоварня «Старгород») і буде розповсюджуватися серед учасників цього заходу. Журнал можна завантажити на сайті.

Щоб придбати друкований випуск, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті