East European Beer Award 2018: 54 пивоварні, 265 зразків та 72 пивних судді!

 East European Beer Award 2018: 54 пивоварні, 265 зразків та 72 пивних судді!

9-10 жовтня у Харкові видавничо-інформаційний проект «Технології та Інновації» спільно з Київською Пивною Лігою вдруге провів єдиний в Україні незалежний та відкритий Дегустаційний конкурс пива. Організаційну підтримку надав ресторан- пивоварня AltBier, на базі якого відбулися дегустації та фінальна вечірка з нагородженням. East European Beer Award задає планку якості, демонструє смаки й тенденції, стимулює пивоварів працювати над помилками і виробляти гідний конкурентний продукт. Саме тому провідні пивоварні країни і початківці, великі, середні й міні-пивзаводи, контрактні й домашні пивовари взяли участь у цьогорічному конкурсі, що відбувся в рамках VI Міжнародного Форуму пивоварів і рестораторів.

Аудиторія конкурсу – пивоварні з 24 міст України!
East European Beer Award
продемонстрував, що крафтове пивоваріння стрімко розвивається в Україні як в плані якості продукту, так і в кількості нових виробництв. Нагадаємо, у першому Дегустаційному конкурсі, що відбувся у 2017 році в Рівному, взяли участь 34 пивоварні зі 136 зразками пива в 11 номінаціях. Цифри East European Beer Award-2018 зросли удвічі, кількість номінацій збільшилася до 13! Якщо порівняти з авторитетними чеськими конкурсами, які були взяті за основу українського змагання, вони починалися з 3-4 номінацій і нарощували їх кількість протягом 30 років.

– Дорогі друзі, в підготовку цього конкурсу ми вклали багато сил, творчості, надій, і дуже раді, що він відбувся! – зазначила автор ідеї East European Beer Award, засновник проекту «Технології та Інновації» Катерина КОНЄВА. – Але конкурс не міг би пройти без активної участі наших постійних партнерів – Київської Пивної Ліги. І без активної підтримки сім`ї ресторанів AltBier й особисто Сергія Коваленка. Участь в конкурсі взяли
пивовари з усієї України, і це дуже відрадно. Думаю, тут немає переможених, бо сам факт участі, виходу на цю сцену, цей ринок вже заслуговує на велику повагу! Цьогорічні конкурсанти – це 54 пивоварні з Києва, Львова, Сум, Рівного, Миколаєва, Дніпра, Слов`янська, Сєвєродонецька, Кропивницького, Вовчанська, Луцька, Тернополя, Запоріжжя, Маріуполя, Одеси, Ізмаїла, Березного, Харкова, Бахмута, с. Кваси Закарпатської обл., Охтирки, Чугуєва, Полтавської та Луганської областей, що представили 265 зразків пива. За рік, що минув з першого East European Beer Award в Рівному, якість українського пива значно покращилася

Другий East European Beer Award став набагато цікавішим за попередній: більше броварень, зразків, значно покращилася якість пива, що відзначають усі дегустатори. Факт – практично не було зразків, які відставлялися суддями. Добре, що стільки пивоварень не побоялися взяти участь! Адже основне завдання конкурсу – зробити так, щоб пивовари подивилися, де знаходиться їх пиво на думку дегустаторів, які є звичайними людьми, що п`ють пиво, створюють попит на ринку, і знають, яким воно має бути, – зазначив Юрій СЕМЕНОВ, співзасновник та керівник Київської Пивної Ліги. – На місці пивоварів, які зайняли останні місця, я б сильно зрадів: взяв пиво-переможець і подумав, чи можу я зробити таке ж. Тому програш в конкурсі – це великий потенціал для розвитку!

До складу пивних суддів увійшли 72 експерти з України, Чехії та Італії – пивовари, технологи, ресторатори, представники пивних торгівельних мереж, виробники сировини, професійні сомельє, а також по одному представнику від кожної пивоварні-учасниці. Дегустації проводилися наосліп – ніхто з пивних суддів не знав, пиво якого виробника дегустує. Тільки вказаний в номінації сорт і стиль, яким, до речі, зразки мали відповідати. Дегустатори часто відзначали, що не змогли упізнати своє пиво серед такої кількості представлених зразків.

У номінації Pale Lager було представлено 43 зразки пива, Pale Lager Special – 13, Dark Lager – 16, IPA|double IPA – 34, Pale Ale – 13, Porter|Stout – 12, Porter|Stout Special – 30, Witbier| Weizenbier – 30, Flavor beer – 16, Belgian style ale – 9, Belgian strong ale – 8, Red|Amber|Semi dark – 21, Special Beer – 20.

– Дуже приємно, що багато крафтових пивоварень, масмаркет заводів надали своє пиво для дегустації. Це круто, цікаво і пізнавально для представників обох напрямків, – ділиться пивний сомельє, автор проекту «Народний Дегустатор» Андрій ЮРАГО. – Мені подобається ідея конкурсу: люди з різних областей, регіонів, навіть, країн куштують різне пиво. Пивовари можуть зробити висновки, куди їм рости, для дегустаторів – це розвиток пивної культури, для людей, які цікавляться пивом, – можливість зрозуміти, що є й інше пиво в країні.

Конкурс вражав і дивував: серед переможців номінацій – досвідчені крафтовики, дебютанти ринку, заводи масмаркету та домашні пивовари.У кожній з номінацій конкурсу шляхом дегустації у два тури були обрані лідери.

Тож, золото номінації Pale Lager отримало пиво «Кельшин» від пивоварні «Медная Бочка», срібло – сорт «Біла» від гуцульської крафтової броварні «Ципа», бронзу – Pale Lager «Stare Boty» знову від пивоварні «Медная бочка».

Золото в номінації Pale Lager Special дісталося пиву «Žatecký ležák» від ресторану-пивоварні AltBier GT, срібло – «Бергшлосс» від пивзаводу «Рівень», бронза – «Опілля Фірмове» від пивзаводу «Опілля».

Перемогу в номінації Dark Lager виборов сорт «Львівське Дункель» від Carlsberg Ukraine, друге місце – «Fest Карамельне темне» від Ізмаїльської пивоварні, третє – «Наше ТЕМНЕ» від пивної ресторації «Ковчег».

Кращим IPA/double IPA визнано «Ten Men IPA» від броварні Mad Brew, другим у цій номінації став сорт «100» від пивоварні «Ципа», третє місце посів «IPA Ruby Tropicana» від домашньої пивоварні Solodok.

У номінації Pale Ale золото отримало пиво «Мозаїк» від «Кумпель», срібло – «Just APA» від IIIO brewery, бронзу – «L.APA» від FDB.

У номінації Porter| Stout найбільше смакувало суддям пиво DUBLIN від харків’ян Red Cat. Срібло категорії отримав FDB за «MR.STOUT», бронзу – ресторан-пивоварня КАНТ за «Espresso Stout».

Золото номінації Porter|Stout Special дісталося сорту «Портер» від пивоварні «Кумпель», срібло – сорту «На Молоці» від броварні «Ципа», бронза – «Single Hop Porter» від ресторану-пивоварні КАНТ.

Лідирував у номінації Witbier| Weizenbier сорт «Weizen» від дебютантів конкурсу Zezя Brewery. Друге місце посів «Weizen Gold» від Ярмаркової броварні, третє – «Lime Saison» від Underwood Brewery.

Першість серед Flavor beer завоював «Melone» від домашньої пивоварні Solodok. Срібло номінації дісталося «Raspberries Weissbier» від Bandit Brewery, бронза – «Wheat Earl Gray» від Харківської Зернової Пивоварні.

Трійка лідерів номінації Belgium style ale виглядає так: золото – «Blond Ale» від Underwood, срібло – «Голден Ель» від AltBier GT, бронза – «Золотий ель» від «Кумпель».

Перше місце номінації Belgium strong ale – за сортом «Блонд Ель» від дебютантів конкурсу – пивоварні «Дудляр», друге – «Golden ale» від, знову ж, дебютантів – пивоварні «Чумаков», третє – «GOLDY» від FDB.

Перемогу в номінації Red/Amber/Semi dark здобула пивоварня «Крапка. Кома» з сортом «American Amber Ale Лісова пісня». Срібло – Торская пивоварня з пивом «Ель Карамель», бронзу – домашній пивовар VG з сортом «Фестивальне (Extra Special Bitter)».

Золото в номінації Special Beer завоював сорт «Passion Bach» від Mad Brew, срібло – «SOUR CHERY» від IIIO brewery, бронзу – «PARADISE» від PĚST brewery.

Гран-прі (краще пиво з числа поданих на конкурс) дісталося пивоварні Mad Brew за сорт «Ten Men IPA».

Пивовари – переможці конкурсу поділилися з нами своїми враженнями, принципами виробництва, які дають можливість варити пиво високої якості та секретами рецептур. Детальніше про це, а також більше висновків пивних суддів – читайте в статті у наступному номері журналу «Пиво. Технології та Інновації».

З повним переліком результатів дегустацій у кожному турі можна ознайомитися тут.

Увійти в першу 10-ку лідерів, за словами багатьох учасників конкурсу, – це гідний результат серед майже трьох сотень зразків, 54 пивоварень і декількох десятків зразків в одній номінації.

– Я вдячний організаторам, і хочу сказати «спасибі» всім вам – учасникам конкурсу, – звернувся під час церемонії нагородження Сергій КОВАЛЕНКО, власник Сім’ї ресторанів AltBier. – Адже наша мета, дійсно, єдина. Я прошу вас, друзі, об`єднати зусилля, тому що наш ринок надто малий – до 200 крафтових пивоварень в Україні. І всі вони управляються талановитими людьми, що живуть тут і знають, чого хочуть люди в цій країні!

До зустрічі на East European Beer Award-2019 у Дніпрі! Третій конкурс стане ще масштабнішим за кількістю учасників і зразків, а також номінацій – мінімум 15!

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар