УКРАЇНА ПІДПИСАЛА ДЕКЛАРАЦІЮ МІНІСТРІВ 37 КРАЇН НА ПІДТРИМКУ ВИНОГРАДАРСЬКО-ВИНОРОБНОЇ ГАЛУЗІ
Делегація МОВВ взяла участь у пресконференції, присвяченій досягненням та майбутньому виноробної галузі України
Досягнення виноробної галузі у 2022 році та плани на 2023 рік обговорили на пресконференції, яку організувало інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна» 6 квітня. У пресконференції взяла участь делегація МОВВ, членство в якій Україна відновила в 2022 році. Під час заходу голова ГС «УКРСАДВИНПРОМ» Володимир Печко урочисто повернув прапор МОВВ в Україну, віддавши його керівництву Міністерства агрополітики України як символ повернення нашої держави до світової спільноти.
Генеральний директор Міжнародної організації виноградарства та виноробства (МОВВ) Пау Рока наголосив, що в цей важкий час ми акцентуємо на просуванні українського виноробства у світі. Те, що Україна увійшла до МОВВ – дуже важливий крок. У найближчому майбутньому до складу МОВВ буде входити 60 членів. Нині їх майже 50. Це буде 60 найбільш активних країн, які вирішуватимуть світову долю виноградарства і виноробства, і Україна – в їхньому числі.
За словами заступника міністра аграрної політики та продовольства України Маркіяна Дмитрасевича, поновлення членства відкриває доступ українським виноробам до міжнародних баз та сучасних світових технологій, надає можливість створювати конкурентний вітчизняний продукт та відкриває нові ринки:
– Це важливо для України в контексті євроінтеграції, в контексті того, що Україні потрібно буде визнавати світові та підвищувати свої внутрішні стандарти відповідно до стандартів ЄС. У тому числі це стосується географічних зазначень та інших юридичних аспектів.
З 5 по 9 червня відбудеться важлива подія: Україна візьме участь у 44-ій конференції МОВВ в Іспанії.
– МОВВ – це як ООН, тільки у сфері виноградарства і виноробства. Всі країни які бажають слідувати міжнародним правилам гри і мати свій голос, є членами цієї організації. Організація складається з 4-ох комітетів: виноградарство, енологія, економіка і право, безпека та охорона здоров’я. Українська сторона зібрала делегацію експертів, які обрали різні напрямки, що є найбільш перспективними та працюють у різних групах. Під час 44-ї конференції Україна не буде лише спостерігачем. Ми плануємо організувати захід, який популяризує українське вино. Прагнемо ознайомити всіх охочих з тим, що відбувається у сфері зараз, та показати, яку якість Україна досягла попри сьогоднішні реалії. Це надзвичайно важливий майданчик, щоб ми могли зазвучати на весь світ не лише віртуально, а й вживу, – зазначила заступник голови громадського об’єднання ГС «УКРСАДВИНПРОМ» із міжнародних зв’язків Наталія Бурлаченко.
Доктор Рікардо Нуньєс, власник Vinos de La Luz, бізнесмен і меценат, зазначив, що разом з великою відбудовою в Україну прийде також відбудова виноградарської та виноробної галузі. Оскільки, щоб використовувати допомогу західних країн, необхідно мати певну урядову програму для того, щоб вивести індустрію на інший рівень. Надзвичайно важливим кроком є те, що Україна знову є членом МОВВ.
Володимир Печко навів статистичні дані щодо стану галузі за довоєнний та воєнний період:
– У 2021 році в Україні налічувалося близько 266 промислових виробництв винограду та вина, з них 125 виноробних підприємств та 29 малих виробників виноградно-виноробної продукції. В процесі виробництва винограду на 1 гектар зайнято близько 33 постійних працівників. Середня кількість працівників на одному підприємстві – 255 осіб. За попередніми даними, загальна площа насаджень на всіх господарствах у 2022 році становила 26,6 тисячі гектарів. Валовий збір становить близько 244 тисяч тонн продукції за врожайності 92 центнери з гектара. Ця інформація без врахування окупованих територій.
За словами Володимира Печка, наразі працює державна програма підтримки виноградної та виноробної галузі, надано фінансування для посадки виноградників. Ця підтримка буде продовжена і в 2023 році:
– Наразі спільно з асоціаціями та підприємствами ми працюємо над проєктом Закону про продукти виноградарства. Окрім того, ініціюємо впровадження Дня Одеського чорного. Найближчі заплановані заходи – розширення виноградно-виноробної зони, адже сьогодні вирощують виноград майже по всій території України. У травні плануємо здійснити робочий візит до Іспанії та Франції, який організовує проєкт International Trade Centre Ukraine, окрім того, плануємо взяти участь у засіданні МОВВ.
Як уже повідомлялося раніше, участь в МОВВ на правах постійного членства дозволить українським спеціалістам виноробної галузі активніше брати участь у роботі експертів, підкомісій і комісій організації щодо розробки нормативної документації, а також надасть можливість використовувати офіційні стандарти та правила у міжнародній торгівлі винами та виноматеріалами.
Нагадаємо, Міжнародна організація винограду та виноробства створена 2001 року. Вона стала спадкоємицею Міжнародного бюро винограду та вина, яке існувало з 1924 року. Цілями та завданнями МОВВ є захист інтересів виноробної галузі та створення сприятливих ринкових умов, гармонізації та відповідності методів аналізу, боротьби з шахрайством та недобросовісною конкуренцією на ринку. Україна стала 49-ю державою-учасницею МОВВ.
Читайте також:
Сучасні технології пресування винограду
Craft Alcohol Through History: результати одного з серії дегустаційних конкурсів CROWN ПЕРЕГОНУ – 2023