Україна повертається до Міжнародної організації виноградарства та виноробства

 Україна повертається до Міжнародної організації виноградарства та виноробства

Завдяки послідовній роботі Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства закордонних справ України,  Посольства України у Французькій Республіці, Україна відновлює членство в Міжнародній організації виноградарства та виноробства (International Organisation of Vine and Wine), до якої входила з 1997 по 2008 роки. Про це повідомляє пресофіс Мінагрополітики.

Офіційно про поновлення членства оголосять 4 листопада 2022 року: Україна візьме участь у 43-му Всесвітньому конгресі виноградарства та виноробства, який відбудеться в Енсенаді, Нижня Каліфорнія (Мексика).

Важливу роль у питанні поновлення членства України в International Organisation of Vine and Wine відіграла також громадська спілка «УКРСАДВИНПРОМ», яка й представлятиме нашу державу під час оголошення. Володимира Печка, голову ГС «УКРСАДВИНПРОМ» визначено  офіційним представником від Міністерства аграрної політики та продовольства України в МОВВ.

– 4 листопада ми представляємо Україну на 43-му Всесвітньому конгресі виноградарства та виноробства, де зможемо розповісти про Україну під час виступу. До складу української делегації, окрім мене, входить експерт в ГС «УКРСАДВИНПРОМ» Наталія БУРЛАЧЕНКО. Серед присутніх буде 49 країн-делегатів. Відтепер ми зможемо працювати в комітетах. У МОВВ працює 4 комітети, в яких проводять роботу над стандартами, над різними рекомендаціями тощо. Так, МОВВ може надавати рекомендації для уряду різних країн. Фактично, ми повернулися до МОВВ завдяки зусиллям власника міжнародної винної групи Vinos de La Luz Рікардо НУНЬЄСА і його дипломатичним можливостям. Він зробив усе можливе із своєї сторони, я – із своєї. І зараз нам надали комфортні умови для членства, – розповідає голова ГС «УКРСАДВИНПРОМ» Володимир ПЕЧКО

Участь в МОВВ на правах постійного членства дозволить українським спеціалістам виноробної галузі активніше брати участь у роботі експертів, підкомісій і комісій організації щодо розробки нормативної документації, а також надасть можливість  використовувати офіційні стандарти та правила у міжнародній торгівлі винами та виноматеріалами. 

Нагадаємо, Міжнародна організація винограду та виноробства створена 2001 року. Вона стала спадкоємицею Міжнародного бюро винограду та вина, яке існувало з 1924 року. Цілями та завданнями МОВВ є захист інтересів виноробної галузі та створення сприятливих ринкових умов, гармонізації та відповідності методів аналізу, боротьби з шахрайством та недобросовісною конкуренцією на ринку. Україна стала 49-ю державою-учасницею МОВВ. 

Довідково: за інформацією Держстату станом на 01.01.2022 загальна площа виноградних насаджень по всіх категоріях господарств становила 34,0 тис. га, валовий збір – 257,5 тис. тонн. 

Майже з перших днів військової агресії Російської Федерації переважна більшість виноградарсько-виноробних підприємств Херсонської та Миколаївської областей, площі під виноградниками яких становить не менше 25 відсотків від загальної площі виноградних насаджень в Україні, є окупованими або перебувають у зоні бойових дій. Загалом, в Україні налічується 144 виноробних підприємства (з них 29 малих виробників виноробної продукції).

Читайте також:
У Києві відбудеться благодійний показ нового документального фільму про українське виноробство в умовах війни
Триває візит української делегації у виноробні регіони Вірменії

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті