AXIS Wine: яким буде старт виноробного сезону у винарні на Львівщині?

 AXIS Wine: яким буде старт виноробного сезону у винарні на Львівщині?

Автор фото – Арсен Федосенко

Українські винороби збирають урожай технічного винограду та починають чаклувати над виробництвом вин. Про те, яким буде виноробний сезон у виноробні AXIS Wine, що на Львівщині, проєкту «Напої. Технології та Інновації» розповів директор підприємства Дмитро КОПІЙ.

– Сьогодні не дуже змінилися принципи нашої роботи, оскільки ми зібрали доволі хороший урожай технічного винограду і зараз починаємо його переробляти. Виробництво вина – це доволі тривалий процес. Якщо ми переробляємо виноград у 2022 році, готовим до вживання вино може бути приблизно через 3–4 роки. Незважаючи на воєнний стан, ми добре підготувалися до виноробного сезону. Зокрема, ще до війни придбали кілька нових ферментаторів. Цей рік виявився напрочуд вдалим за якістю врожаю технічного винограду, якщо порівнювати з останніми кількома роками, – ділиться Дмитро Копій.

Виноградники виноробні AXIS Wine розташовані на півдні Одещини, на околицях Ізмаїлу. Їхня загальна площа – 1 гектар, де росте чимало різних сортів: Шардоне, Рислінг, Піно Нуар, Мерло, Каберне Совіньйон, тощо.

– Щороку ми багато експериментуємо, постійно дивуємо наших клієнтів новими винами. Наприклад, у нас є кілька різних вин із сорту винограду Шардоне: вино ігристе, виготовлене за класичною технологією, Pet Nat (натуральне ігристе), ординарне столове, витримане на осаді та Шардоне, витримане у французькій дубовій бочці. На цей сезон також заплановані цікаві експерименти, слідкуйте за нами у фейсбуці та інстаграмі, – розповідає директор виноробні.

– Із виноробного сезону 2022 першим у продажу з’явиться Pet Nat, молоде ігристе вино. У 2021 році ми його успішно презентували на Kyiv food and wine festival. Тоді менше ніж за місяць із моменту переробки винограду ми вже розлили це вино у пляшки, і воно було готове до споживання, – розповідає Дмитро Копій. – Надіємося, що скоро все налагодиться, завершиться війна нашою перемогою – і виноробство розквітне з новою силою. А поки ми інтенсивно працюємо.

Читайте також:
Відомо, які вина потраплять до французького культурного центру вина La Cité du Vin
День рудих на виноробні «Шато Паук»: що чекає на учасників унікального заходу?

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті