Американець на Хмельниччині вирощує органічну продукцію на замовлення

 Американець на Хмельниччині вирощує органічну продукцію на замовлення

На Хмельниччині американець створив екогосподарство. Вирощує нетипові для місцевості культури. Про це повідомляє Ye.ua.

Чіп Тейлор — американець, його дружина — українка, родом з Мелітополя. Переїхала родина до села Залісці на Хмельниччині два роки тому опікуватись реабілітаційним центром для нарко- та алкозалежних при місцевому костелі. Одразу вирішили створити органічну ферму.

«У нас немає жодних проблем з тим, що ми живемо у селі. Звісно, багато чого треба було реорганізувати, перелаштувати, структурувати», – зізнається американець.

Завдяки вирощуванню нетипових для місцевості культур Чіп Тейлор має можливість продавати продукцію на замовлення, переважно для ресторанів. Урожай збирають по кілька разів за сезон. Фермер зізнається, що попит на його продукцію зростає.

 

«Я називаю наше господарство «твоя ферма». Кожен, хто купує нашу продукцію, має відчувати, що вона вирощена саме для нього. Бо ми виростимо для кожного те, що він хоче, як хоче і коли хоче — начебто це його власне господарство», — розповідає Чіп Тейлор.

Вирощує фермер переважно зелень. Каже, важливо пам’ятати, що земля — жива, її не варто отруювати хімічними добривами чи пестицидами.

У господарстві є кілька десятків курей, кінь, кози. Годують тварин також екологічно чистим кормом. Грядки американець формує за допомогою органіки, яка перегниває та утворює родючий пухкий ґрунт. Листя, що спадає з дерев, перетворює на теплі грядки. У теплицях фермер вирощує помідори різних сортів, мексиканський перець, токійську білу цибулю. На грядках — салат, рукола, кінза, буряки.

Також дві кімнати у будинку відведені для мікрозелені. У горщиках росте особливий перець хабанеро, з якого Чіп готує справжній мексиканський соус — сальсу.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар