Які закони необхідно знати для виробництва плодово-ягідних вин

 Які закони необхідно знати для виробництва плодово-ягідних вин

В Україні набрав чинності закон № 2360-VIII про розвиток виробництва терруарних вин і натуральних медових напоїв. 19 квітня документ був опублікований в офіційному виданні “Голос України”. У законі вказується, що він набирає чинності наступного дня після публікації.

Повний текст  закону можна знайти на сайті Верховної Ради

Так, невеликі виробники вина тепер не проходитимуть обов`язкову атестацію на відповідність вимогам щодо забезпечення життя та здоров`я людей, охорони довкілля, повного технологічного циклу виробництва, а також відповідність санітарним, пожежним, екологічним нормам і правилам.

Для отримання ліцензії невеликим виробникам досить буде надати зареєстровану декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства і договір з акредитованою лабораторією.

Під невеликими виробництвами виноробної продукції маються на увазі підприємства, які виробляють виноградні, плодово-ягідні вина і медові напої з матеріалів виключно власного виробництва. Виноград, ягоди та мед для таких виноматеріалів також повинні бути власного виробництва.

Тим, хто хоче займатись виробництво вин також пропонуємо звернути увагу на

  • ДСТУ 4806:2007 «Вина. Загальні технічні умови».
  • ДСТУ 2163-93 «Виноробство. Терміни та позначення».
  • КД У 00011050-15.94.10-1:2008 «Загальні правила переробки плодів і ягід на виноматеріали»
  • КД У 00011050-15.94.10-2:2008 «Основні правила виробництва та зберігання плодово-ягідних вин і сидру».

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар