В Україні відкрили міні-завод з виробництва кавунового меду

 В Україні відкрили міні-завод з виробництва кавунового меду

У Голопристанському районі на Херсонщині фермер відкрив перший в Україні міні-завод з виробництва кавунового меду – бекмесу. Про це повідомляє Голос України, пише agronews.ua.

Зазначається, що створив його разом із сином-фермером відомий у краї фанат зеленого туризму Олександр Долинко. Для цього взяв пільговий кредит під п’ять відсотків річних за обласною програмою розвитку харчової та переробної галузі на 97 тисяч гривень. Додав і своїх заощаджень у півтори сотні тисяч гривень.

На обладнання та приміщення, стилізоване під селянську хату, цього вистачило, і підприємство вже працює.

Цьогоріч Олександр Володимирович планує виготовити майже тонну бекмесу.

Він веде перемовини із серйознішим замовником — одна з київських фірм планує купувати та реалізувати через свою мережу в столиці не менше центнера бекмесу. Питання тільки в сертифікації цього смачного та корисного продукту, якою Олександр Долинко зараз і займається.

“Технологія виготовлення бекмесу нехитра — випарювання соку. Його ще моя бабуся в селі на домашній кухні робила. Але значні обсяги потребують і налагодження виробництва, постачання сировини. На тонну продукту піде мало не 25 тонн кавунів”, – сказав Долинко.

На це годяться будь-які кавуни: і деформовані, і надто маленькі, які зазвичай залишають на баштані перегнивати після збирання кондиційної ягоди. 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар