Український медовар розробив унікальний рецепт медової мармуляди

 Український медовар розробив унікальний рецепт медової мармуляди

Медова мармуляда – не просто смаколик. Це складна медова суміш з довгою історією, купою секретів та горою інгредієнтів, яку робили ще у давнину.

Що ж то за смаколик такий “медова мармуляда”, як і з чого його роблять в інтерв’ю для SEEDS розповів Володимир Дмитрук, віце-президент Спілки пасічників України, заступник голови “Гільдії медоварів України” та співзасновник центру традиційної культури “Медова хата“.

“Винайшли цю рецептуру ще 100 років тому назад в Канаді. Це мед, або свіжовідкачаний, або старий мед, правильно розігрітий при температурі не більше 40 градусів, тобто “розпущений” до рідкого стану. Його змішують кілька діб на спеціальних кремувальних машинах (зараз їх випускають навіть наші українські виробники). Взагалі він називається “крем-мед”. Однак у нас це “медова мармуляда”, – розповів Володимир Дмитрук.

Створення крем-меду передбачає змішування міксером меду до кремоподібного стану, тобто мед змінює свої фізичні властивості, але не втрачає лікувальних.

“Згодом ми трішечки “походили” по інтернету і побачили, що можна не просто змішувати меди, а додавати туди різні інгредієнти та отримувати багато різних медових смаколиків. А ще – мармуляда це тому, що люди спочатку думали, що це лікавальний засіб, а не десерт”, – каже медовар.

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар