Український експорт потерпає від пандемії

 Український експорт потерпає від пандемії

Швидке поширення коронавірусу по світу відчутно вплинула на експорт вітчизняної плодоовочевої продукції. Аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА) провели власне дослідження щодо ймовірних загальних втрат українських виробників та прорахували можливі сценарії розвитку подій. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Так, члени УПОА, які поставляли яблука до Гонконгу та Сінгапуру були вимушені тимчасово припинити продаж продукції в цей регіон ще в січні та лютому, оскільки ситуація в цих країнах була досить складною і не було впевненості в тому, який буде попит на момент прибуття яблука на ринок і чи можна буде забезпечити якісну логістику.

Бути обережними українських експортерів змусили конкретні випадки, коли вже доставлений вантаж до Китаю протягом декількох тижнів не розвантажували. За цей час постачальники понесли збитки. Зараз, за інформацією компаній, торгівля з Азією починає поступово відновлюватися.

У європейському напрямку для українських експортерів фруктів та овочів поки що проблем не виникало. Попит на українську продукцію залишається досить високим.  Водночас, деяке занепокоєння виникають у зв’язку з карантинними заходами, що були вжиті нарівні країни, у тому числі на кордоні. Ймовірно, логістика до країн: Іспанії, Франції, Німеччини, Італії, зазнає змін і, цілком можливо, українським виробникам плодоовочевої продукції доведеться переглянути терміни та можливості поставок до країн ЄС.

Один з крупних експортерів яблук зазначив, що у нього вже зараз є великі проблеми з продажами. Оскільки Італія, Норвегія, Іспанія, Кувейт і ще кілька важливих для експорту яблук країн перестали приймати вантажі, і частина яблука «зависла» в портах.

Також деякі з опитаних УПОА виробників плодоовочевої продукції зазначили, що вже протягом декількох тижнів не можуть ввезти в Україну куплені в ЄС саджанці та добрива. А це може стати проблемою для багатьох українських компаній в найближчі тижні, адже сезон робіт в саду розпочався, і більшість МТР та інших елементів технологій постачається в Україну саме з тих країн ЄС, де зафіксовано найбільший спалах хвороби: Італії, Іспанії, Франції, Німеччини та Нідерландів.

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар