У Ukrainian Craft Distillers Association назвали переможців професійного дегустаційного конкурсу “Independing Craft”

 У Ukrainian Craft Distillers Association назвали переможців професійного дегустаційного конкурсу “Independing Craft”

Цього разу комісія дегустувала зернові та коренеплодні дистиляти в серії дегустацій «INDEPENDENT СRAFT» Премія «Ukrainian Craft Spirits Awards».

Список переможців та учасників виглядає так:

Дегустаційна комісія мала змогу оцінити смак та якість наступних видів напоїв:

– Зернові та коренеплодові дистиляти (витримані та невитримані)
– Горілка, горілка особлива (основа – збіжжя)
– Коренеплодові (з картоплі, буряку, топінамбуру)

Конкурс створено для того, щоб продемонструвати стан, якість та рівень розвитку крафтового виробництва міцних алкогольних напоїв, обрати кращих із них та провести оцінку напоїв. Судівство проходило на базі 100-бальної шкали. Серед показників були типовість аромату та смаку згідно сировини та відповідної категорії.

«Ми продегустували дуже достойні зразки алкогольних напоїв. Вони не мали сторонніх смаків. На мою думку, українські виробники навчилися правильно використовувати технології приготування зернових та коренеплодових дистилятів. Наявність чистих смаків представлених сьогодні зразків це вкотре підкреслило. Крім того, було представлені нетипові, але дуже цікаві на смак зразки. Бажаю виробникам розвивати український ринок міцних крафтових алкогольних напоїв. У нас є всі ресурси, щоб не зупинятися на досягнутому, експериментувати та йти своїм шляхом. Ми, як експерти та науковці, завжди раді допомогти та підтримати наших виробників», – зазначила Наталья Каменева, доцент кафедри технології вина і сенсорного аналізу, доцент, кандидат сільськогосподарських наук, завідувач лабораторії сенсорного аналізу ОНАХТ, Національний експерт Sensory wine міжнародного проекту з ГЗ, Член міжнародного журі конкурсів Україна-Молдова-Грузія.

Після проведення дегустації, члени дегустаційної комісії поділилися один з одним своїми враженнями про смакові та ароматичні властивості запропонованих зразків, а також зазначили своїх фаворитів.

Результати конкурсу дуже непогані!
1 – бронзова медаль
4 – срібні медалі
9 – золотих медалей
1 – медаль Grand gold

Сергей Шевирьов,кКуратор та експерт напрямку консалтингу у створенні напоїв, професійний дегустатор, консультант-сомельє. Голова Професійного журі і співзасновник Професійно-споживчого конкурсу горілок Baltic International Spirits Navigator Competition, член Асоціації сомельє України, зазначив:

«Буду гранично відвертий і частково нетолерантний, ризикуючи накликати на себе гнів вже дружніх і поки малознайомих перегонок. Але, три роки інтенсивного розвитку українського крафта продемонструвало цілком зриму еволюцію протягом тривалого періоду часу і … стагнацію в сфері у останній рік -пiвтора. За результатами – не дивлячись на цілком компліментарні злато / срібло, отримані учасниками, більше третини просто не потрапили б в регулярну програму проведеного мною рейтингу «КоронаПерегона – 2020», і тільки лічені одиниці могли б претендувати на якісь тиражі… Алеж, кінцева мета діяльності Асоціації, та й втім, усіх нас – як раз і створення не тільки регуляційних умов, а й – і це найголовніше, по-споживацьки привабливого, ЗI СТАБІЛЬНОЮ ЯКІСТЮ продукту. Бачу проблему – вона не смертельна! Але, вважаю – що, ЕРА МИЛОСЕРДЯ, вже повинна закінчиться”. 

Ринок крафтових напоїв України має велику перспективу для розвитку. Вітчизняні виробники відповідально ставляться до виробничого процесу, що вкотре доводять наші дегустаційні конкурси. Асоціація Крафтових Дистиляторів України вірить, що галузь крафтових алкогольних напоїв вийде на новий рівень. Рівень, яким ми будемо пишатися не лише в межах своєї країни, а й за кордоном.

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар