Сенсорний аналіз який він є

 Сенсорний аналіз який він є

Із цим видом аналізу ми знайомі вже досить давно, але знаємо його як огранолептичний. Звідки ж тоді ця дивна назва, яка нібито відсилає нас до сенсорних елементів наших телефонів? Річ у тім, що з самого початку розвитку такого аналізу в міжнародному співтоваристві було прийнято розділяти два взаємопов’язані визначення: органолептичний, який стосується властивостей продукту за сприйняттями органами чуття, а також сенсорний, який стосується використання органів чуття (з національного стандарту України ДСТУ ISO 5492:2006 Дослідження сенсорне. Словник термінів). Таким чином, відповідно до цього ж стандарту, саме сенсорне дослідження – це оцінка органолептичних властивостей продукту з допомогою органів чуття.

Початком розвитку сенсорного аналізу як повноцінного інструменту, мабуть, можна вважати появу його у вигляді самостійної дисципліни в програмах підготовки фахівців із харчових технологій у світових закладах вищої освіти (ЗВО), тобто приблизно в 1960-х роках. Разом з розвитком методології сенсорного аналізу приходило і розуміння конкурентних переваг, які надає фахівцям володіння цим інструментом. Попит народжував пропозицію. Як результат, сьогодні ми маємо більш як 30 ЗВО у Європі, які пропонують програми з сенсорному аналізу різних рівнів: від окремих дисциплін у межах бакалаврських програм до повноцінних PhD програм.

Цікаво, що країною-лідером у Європі з оволодіння навичками сенсорного аналізу є Німеччина зі своїми 27 ЗВО, і тільки потім йде Франція з усього лише 16, Іспанія з 13 та Італія з 7. Однак у Німеччині пропонують в основному окремі курси в межах бакалаврських і магістерських програм, повноцінні ж магістерські програми з оволодіння навичками сенсорного аналізу пропонують у Франції, а також PhD програми у Великобританії. Крім того, з 1989 року існує Європейська сенсорна мережа(European Sensory Network), яка
об’єднує понад 30 партнерів із провідних дослідницьких інститутів і промислових партнерів з більш ніж 17 країн, які проводять спільні дослідження на стику сенсорних наук і наук про фактичне споживання.

Більше матеріалів читайте у друкованому номері журналу. Ознайомитися зі змістом видання, а також придбати його ви зможете тут.

Оформити передплату журналу «Садівництво і Виноградарство: Технології та Інновації» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар