ЄС заборонив пестицид компанії Bayer за його шкоду бджолам

 ЄС заборонив пестицид компанії Bayer за його шкоду бджолам

Єврокомісія вирішила не поновлювати дозвіл на пестицид, який шкодить бджолам, фактично заборонивши інсектицид німецької компанії Bayer, до складу якого входить діюча речовина тіаклоприд. 

Рішення було ухвалене вслід за тим, як його погодили у жовтні більшість урядів країн ЄС на основі пропозиції Єврокомісії.

«Існують екологічні занепокоєння, пов`язані з використанням цього пестициду, зокрема, через його вплив на підземні води, а також на здоров`я людини стосовно репродуктивної токсичності», — заявила єврокомісар з питань охорони здоров`я Стелла Кіріакідес.

Фермерам не буде дозволено використовувати інсектицид, який продається під брендами Calypso і Biscaya, після 30 квітня цього року — тоді закінчиться термін його чинного дозволу. Європейське агентство з безпеки харчових продуктів у січні минулого року висловило стурбованість з приводу того, що активна речовина — токсична для людини і знаходиться в дуже великій концентрації в ґрунтових водах.

За словами дослідників, пестицид не лише вбиває шкідливих комах, а й завдає шкоди бджолам і джмелям, послаблює їх імунну систему і погіршує їх розмноження.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар