Президент Зеленський підписав закон про підтримку виробників органічної продукції

 Президент Зеленський підписав закон про підтримку виробників органічної продукції

Президент України Володимир Зеленський підписав закон “Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції” 1649-IX (5440). Про це на своїй сторінці у facebook повідомив ініціатор законопроєкту, нардеп Дмитро Соломчук. Детальніше про це інформує Час-Дій.

За словами політика, законопроєкт має легалізувати міжнародне органічне маркування для українських виробників та гарантує їм держпідтримку.

Також законопроєкт має протидіяти розповсюдженню псевдоорганіки на полицях торговельних мереж.

 “Спільна робота аграрного комітету, колег народних депутатів, Офісу Президента приносить свої плоди. За минулих скликань про таку оперативність годі було і мріяти“, – розповів політик.

Соломчук розповів, що реформа стартувала ще 2 роки тому. Тоді було введено в дію Закон України “Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції”, яким було передбачено поступовий перехід до функціонування нової системи сертифікації органічного виробництва.

Але через певні зміни у складі уряду та реформах Мінекономрозвитку (як от запуск відновленого Мінагрополітики України), відповідні підзаконні акти не були ухвалені.

“Відповідно, в силу об’єктивних причин акредитовані органи сертифікації, державні реєстри, що можуть сертифікувати виробництво та обіг органічної продукції, не розпочали свою діяльність. За таких умов виробництво, імпорт та подальша реалізація органічної продукції в Україні стали неможливими“, – каже Соломчук.

Читайте також: Україна значно посилила позиції на органічному ринку ЄС

Нардеп повідомив, що за результатами 2020 року Україна посіла 4 місце зі 123 країн за обсягами імпорту органічної продукції до ЄС.

“До речі, на момент ухвалення цього закону Україна експортувала 469 тис. т органічної продукції на суму $189 млн, а у 2020 році цей показник у вартісному вираженні збільшився до $204 млн.

При цьому в країни Європи було відправлено 73% від зазначеного обсягу постачань, в країни Північної Америки — 24%, Азії — 3%. За результатами 2020 року Україна посіла 4 місце зі 123 країн за обсягами імпорту органічної продукції до ЄС.

Міжнародна торгівля є одним з основних рушіїв розвитку цієї галузі“, – нагадує депутат.

Читайте також: Уряд відкрив реєстри органічної продукції

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар