Пасічники Прикарпаття об`єдналися для продажів меду на зовнішніх ринках

 Пасічники Прикарпаття об`єдналися для продажів меду на зовнішніх ринках

На сьогодні близько 250 мешканців Долинської об’єднаної територіальної громади Івано-Франківської області мають у своїх господарствах вулики. Бджолярі почали об’єднуватися у кооперативи для формування експортних партій меду. Про це повідомляє firtka.if.ua.

«Уже понад 10 років місцева влада в різних форматах сприяє розвитку бджільництва й допомагає підприємцям-бджолярам із просуванням їхньої продукції на внутрішньому ринку. А нещодавно в долинських пасічників відкрились значно більші можливості: виведення бджолопродукції на зовнішні ринки», — йдеться в повідомленні.

Так, щоб створити придатні експортні умови, міська рада та міжнародна благодійна організація «Благодійний Фонд Долини» ініціювали проект «Підготовка Долинських підприємців до виробництва конкурентоспроможної продукції бджільництва для експорту». Втілення впродовж 2019 року стало можливим у рамках Фонду підтримки малого і середнього підприємництва проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст».

«Для виходу на експорт слід вибрати відповідну конкретній ситуації форму ведення бізнесу. Тому ми почали об`єднуватися в кооперативи. Колеги обрали мене головою одного з них», — розповів Богдан Прокопишин, учасник проекту, учитель історії Долинської загальноосвітньої школи Долинської районної ради.

Слід додати, що завдяки залученню грантових коштів стало можливим створення в місті заводу з автоматичними лініями фасування, розливу меду та продуктів ягідництва, з подальшим просуванням на зовнішні ринки.

«Для об`єднання підприємців у грудні 2019 року в Долині створено Асоціацію виробників сільськогосподарської продукції. Її учасники надали зразки продуктів бджільництва для проведення лабораторних аналізів, а на підставі отриманих результатів впроваджують зміни та усувають недоліки виробництва», — додала Леся Тисяк-Мураль, керівник проекту, директорка «Благодійного Фонду Долини».

Крім цього, після запуску лінії фасування лабораторно перевірену та сертифіковану продукцію пасічників експортуватимуть під єдиною торговою маркою.  

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар