На виставці Fruit Logistica у Берлін працювало понад 30 українських компаній

 На виставці Fruit Logistica у Берлін працювало понад 30 українських компаній

Традиційно, медіа-проєкт “Технології та Інновації” виступає інформаційним партнером цієї масштабної події, тож повний репортаж з місця подій читайте вже у наступному випуску нашого журналу.

5-7 лютого у Берліні проходила міжнародна виставка Fruit logistica 2020. Україну цьогоріч презентувало понад 30 виробників сільськогосподарської продукції. Переважна більшість компаній – виробників та експортерів плодово-овочевої продукції представлена на консолідованому стенді в 2 проєктах – “ягідному” (10 виробників ягід з усієї України) та “південному” (представлений 12 компаніями з 6 регіонів).

За ягідну групу, яка налічує 10 виробників лохини та черешень, відповідає виконавчий директор асоціації «Ягідництво України» Олена Кайжен. Вона зазначає, що хоча заморожену ягоду, наприклад чорницю, журавлину, ми постачаємо за кордон вже понад 20 років, експортувати свіжі ягоди почали не так давно – перша фура пішла лише в 2015 році. Але з того часу ринок дуже зріс, нас уже знають і чекають у Великій Британії, в Німеччині, Нідерландах та інших країнах. До речі, визнанням якості української ягоди є, наприклад, те, що лісові ягоди Закарпаття додають у йогурти Danone.

Олена Коломойцева – менеджер «південного» проекту, на якому представлені 12 компаній – виробників фруктів, овочів, органіки, а також 5 компаній, які не виставляють свою продукцію, але прибули з ознайомчо-навчальним туром (вивчення вимог європейського ринку, тенденцій щодо упаковки, сертифікації тощо). За її словами, користь від участі у FRUIT LOGISTICA очевидна, зокрема, після минулорічної виставки ряд компаній-виробників яблук, кавунів, динь, черешні уклали контракти з партнерами в ЄС.
Такий консолідований стенд присутній на виставці в Берліні вже третій рік поспіль та організується за сприяння ITC в Україні (International Trade Center) спільно з агентством ООН і СОТ.

Крім того – лідерами на виставці стали виробники яблук. Україну у цій галузі презентували ТОВ «Сади Дніпра», Фермерське господарство GADZ, осподарство з Чернівецької області OMG (Oh My Garden), товариство «Сади Донбасу».

Ми також зустріли представників фермерського господарства «Владам», компанії AGRO PATRIOT, підприємства ТОВ «Дунайський Аграрій» (Danube Agrarian), ТОВ Family Garden, виробників лохини з компанії «Ягідка», працівників сільськогосподарського кооперативу «Долина Агро».

Берлінська виставка вже стала найбільшою міжнародною подією для індустрії свіжих фруктів. Свою продукцію на ній представляють 3300 експонентів із 93 країн. Наступна берлінська виставка відбудеться 4-5 лютого 2021 року.

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар