Кабмін включив бджільництво до напрямків підтримки галузі тваринництва у 2020 році

 Кабмін включив бджільництво до напрямків підтримки галузі тваринництва у 2020 році

Кабміну прийняв зміни до постанови №107, якими визначаються напрями та механізми надання державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції. За програмою передбачені видатки в обсязі мільярд гривень. Про це повідомляє прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

«З огляду на актуальний стан тваринництва, ми всі розуміємо, що підтримка цієї галузі є вкрай необхідною. За результатами багаточисленних консультацій і зустрічей з профільними аграрними асоціаціями, прийнято рішення, що підтримка буде направлена, зокрема, на стабілізацію поголів`я худоби, кількості бджолосімей та поліпшення їх генетичного потенціалу, стимулювання збільшення виробництва продукції тваринництва та бджільництва, а також для створення нових потужностей для зберігання зерна», — розповідає Ігор Петрашко, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Варто зазначити, що цього року вперше запроваджується підтримка бджільництва.

«Стимулювання розвитку бджільництва сприятиме збільшенню кількості промислових пасік, запровадженню простежуваності продукції бджільництва, а також підвищенню її якості та конкурентоспроможності на внутрішньому та зовнішньому ринках. Крім того, галузь бджільництва важлива для розвитку малого підприємництва на селі», — вважають у відомстві.

Відповідно до проекту постанови підтримка у 2020 році надаватиметься за такими напрямками:

дотація за бджолосім`ї (дозволить надати спеціальну бюджетну дотацію за наявні 520,0 тис. бджолосімей);

часткове відшкодування вартості племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів (дозволить відшкодувати вартість 6,4 тис. голів нетелів, 4,8 тис. голів свиней, 450 голів овець, 200 тис. доз репродуктивного матеріалу, 2,5 тис. бджолопакетів, 20 тис. бджоломаток та 50 ембріонів);

часткове відшкодування вартості будівництва тваринницьких об`єктів (дозволить відшкодувати вартість 25 тваринницьких ферм і комплексів, введених в дію у грудні минулого року та у поточному році);

часткове відшкодування вартості будівництва об`єктів із зберігання та переробки зерна (забезпечить створення додатково потужностей із одночасного зберігання зерна на 500 тис. тонн, що на 5% збільшить існуючі потужності);

компенсація вартості об`єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів (дозволить відшкодувати вартість тваринницьких об`єктів, будівництво і реконструкція яких розпочата та здійснюється за рахунок залучених кредитних ресурсів у 2018−2019 роках).

«Також з метою забезпечення державою взятих на себе зобов`язань пропонується надати отримувачам державну підтримку у повному розмірі, що був визначений у 2019 році відповідно до порядку використання коштів», — підкреслили у міністерстві.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар