Історична подія у виноробстві України – парламент прийняв закон про так зване “мале виноробство”

 Історична подія у виноробстві України – парламент прийняв закон про так зване “мале виноробство”

Верховна Рада України прийняла “Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва терруарних вин та натуральних медових напоїв”, який винороби називають “Мале виноробство України”.

Наразі документ має підписати Петро Порошенко.

За словами одного з лобістів закону, народного депутата Роберта Горвата “перешкодою для повноцінного виходу малих виноробів на ринок була забюрократизована процедура отримання ліцензії на виробництво, а це більше 140 дозвільних документів різних відомств, що може тривати 2-3 роки”.

Прийнятий закон дозволить виноробам, які виготовляють вино із власного винограду без додавання спирту, отримувати ліцензії на виробництво за декларативним принципом та без проходження атестації. Відповідність матеріально-технічної бази вимогам законодавства, контроль якості та безпеки вин залученими акредитованими лабораторіями на договіних засадах, буде достанім мінімумом для виходу на ринок.

Ліцензування максимально спрощене та регламентоване, а після прийняття закону виноробам для отримання ліцензії на виробництво за спрощеною процедурою потрібно не більше місяця.

З текстом закону можна ознайомитись ТУТ.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар