Ігор Бондарчук з Bondarchuk Winery: коли хобі переросло у справу життя

 Ігор Бондарчук з Bondarchuk Winery: коли хобі переросло у справу життя

Іноді в житті трапляється так, що зовсім не дотична до твоєї освіти чи роду діяльності галузь повністю захоплює тебе, стаючи справою життя і відкриваючи перед тобою новий світ. Так, ще донедавна засновник виноробні Bondarchuk winery Ігор Бондарчук, інженер телекомунікаційних мереж за освітою, працював у галузі теплової енергетики й не мав нічого спільного з виготовленням вина. Але певні обставини в житті відкрили йому незвіданий світ плодово-ягідного виноробства, яке захопило його, як то кажуть, на повну. З чого почалося захоплення вином, про вдалі та невдалі експерименти, а також про реалії і проблеми домашнього виноробства в Україні Ігор Бондарчук розповів журналісту видання «Напої. Технології та Інновації».

Ігор Бондарчук робить перші, але впевнені кроки у плодово-ягідному виноробстві. На своїй маленькій виноробні, яка розташована за 70 кілометрів від Києва, він працює сам. Побудована вона 2019 року, а до того Ігор Бондарчук виготовляв вино… у себе вдома!

ПЛОДОВО-ЯГІДНІ ВИНА: ЯК УСЕ ПОЧАЛОСЯ

Коли у 2015 році в Ігоря Бондарчука народився син, він з сім’єю переїхав до Одеси.

– Тоді я міг працювати з будь-якої точки світу й мав багато вільного часу. Батько дружини колись займався домашнім виноробством, пригощав, розповідав, були в нього і книжки… Одного дня мені трапилася книжка «Домашнє виноробство» з рецептами типу «на 3 кг ягід додайте 2 кг цукру і 1 л води». Я почав робити вино і дуже швидко зрозумів, що всі ці рецепти не відповідають моїм уподобанням.

Виготовляв різні вина, і з винограду зокрема, але найбільше мені сподобалися плодово-ягідні, – пригадує засновник Bondarchuk winery.

Тоді й почалися перші експерименти Ігоря Бондарчука у плодово-ягідному виноробстві: і моноягідні вина, і купажі – загалом не більш як 300 літрів вина за рік. Після повернення в Київ виробництво продовжилося на подвір’ї будинку.

– Виготовляти вино на подвір’ї під накриттям неправильно й незручно, тому в 2019 році я вирішив збудувати невеличку виноробню, де можна далі займатись улюбленою справою, – розповідає винороб.

Наразі потужність виноробні Bondarchuk winery становить 3 тонни вина за рік, але обсяги з кожним роком збільшуються.

Продовження статті читайте у друкованій версії журналу «Напої. Технології та Інновації» №3 (89) 2021.

Придбати або оформити передплату на журнал можна за телефонами менеджерів:

Ірина Калюжна, тел.: +3096 45 87 682, reklama.nti@ukr.net
Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516, sad.nti@ukr.net
Альона Данчук, тел.: +38 097 528 36 46, sad2017@ukr.net

Чтайте також: Український джин: це реально!

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті