Американське виноробство очима українського винороба Ярослава Андрійця – у свіжому випуску журналу «Напої. Технології та Інновації»

 Американське виноробство очима українського винороба Ярослава Андрійця – у свіжому випуску журналу «Напої. Технології та Інновації»

Український винороб з Одещини Ярослав Андрієць, який нині перебуває на стажуванні на одній з американських виноробень, поділиться своїми враженнями та набутим досвідом з читачами журналу «Напої. Технології та Інновації».

Американські вина, як і всі вина Нового світу, на відміну від класичних європейських вин Старого Світу, видаються більш сучасними, вони орієнтовані на молодь, а значить, на майбутнє. Будучи й сам молодою людиною, Ярослав Андрієць вирішив опанувати традиції і стиль виноробства нової формації, щоб потім привнести цю культуру у виноробство України. Йдеться, насамперед, про мале виноробство, яке в нашій країні досить бурхливо розвивається.

Читайте також: ДЕГУСТАЦІЯ: ОСНОВИ ПРОЦЕСУ

За спостереженнями Ярослава, у Штатах багато малих і середніх виноробних підприємств не мають навіть і половини необхідного обладнання для виробництва вина. Виноробні можуть орендувати все необхідне, від фільтрів до машин для розливу. А що стосується виноградників, все складно: для винороба-початківця знайти вільну землю, щоб посадити виноградники – дуже дорого, а знайти вільний виноградник – нереально. Тому стандартною є практика купівлі винограду на вино у фермерів.

Нині Ярослав Андрієць працює на одній із виноробень у долині Напа. Розпочав роботу саме в сезон збору винограду, щоб перейняти досвід американських колег від А до Я: опанувати американські підходи, всі технологічні тонкощі від ягоди до вина. На прикладі невеликої виноробні він дізнається, як саме проводиться первинна переробка винограду, а потім і вторинна – стабілізація, ферментація, купажування, витримка тощо. Цікавить також і маркетинговий підхід: як завоювати споживачів, де і як краще продавати вино і т.д.

Читайте також: Георгій Молчанов: «Для розвитку крафтового виноробства перш за все необхідні законодавчі зміни»

Тож, очікуйте на детальну розповідь про американський досвід виноробства в США: чи складно стати виноробом в Америці, які вина варто робити, щоб перемогти конкурентів, як завоювати свого покупця у свіжому випуску журналу «Напої. Технології та Інновації», який саме готується до друку.

Передплата на єдиний в Україні журнал для професіоналів у галузі виноробства та виготовлення інших напоїв триває, замовляйте на сайті techdrinks.info

Читайте також: Дмитро Шолудько: «Контрактне виноробство – бізнес за принципом партнерства»

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті