Допоможемо врятувати найстаріший в Україні виноградник винороба Халупенка
Як змінився ринок вина у Великій Британії
Ринок вина у Великій Британії зазнав значних змін. Згідно з новим звітом, продажі Мерло в барах і ресторанах по всій Великій Британії впали на тлі зростання попиту на більш легкі сорти червоного вина. Про це повідомляє Decanter.
Нові дані CGA показують, що частка Merlot на ринку преміальних вин у барах і ресторанах Великої Британії зменшилася більш ніж на 2% від 2019 року. За словами аналітиків CGA, жоден інший великий сорт винограду не зазнав такого різкого зниження своєї частки на ринку.
Тим часом продажі божоле різко зростають, оскільки британці шукають більш легкі види червоного вина. Продажі Gamay зросли на 35 % з 2019 року в елітних барах, готелях і ресторанах, згідно зі звітом, який склав постачальник вина Liberty Wines.
Неббіоло, Корвіна та Барбера – інші сорти червоного вина, популярність яких зросла з 2019 року, повідомляє CGA. На Рислінг, Семільйон, Віоньє і Грюнер Вельтлінер також спостерігали значне зростання, тоді як попит на Совіньйон Блан і Шенен Блан знизився.
Відповідно до CGA, вибагливі любителі вина шукають більш езотеричні вина, коли вони відвідують високоякісні ресторани й бари. Це призвело до стрімкого зростання продажів вин з Італії та Португалії, тоді як вина Франції, Австралії, Південної Африки та Іспанії зазнали падіння.
– Інфляція досягла рівня, якого не було з 1980-х років, економічне зростання та впевненість припинилися, кваліфікованого персоналу не вистачає, тривають страйки в поїздах, а мито на вино значно зросло, – сказав генеральний директор Liberty Wines Том Платт.
Криза вартості життя змусила британців менше часу проводити в барах і пабах. Цю тенденцію посилює збільшення кількості людей, які працюють вдома. За даними CGA, продажі вина в пабах і барах різко впали, але продажі в ресторанах і готелях перевищили рівень, який був до пандемії.
Супермаркети та спеціалізовані винні магазини також отримали велику вигоду від зміни споживчого середовища. Зараз вони мають рекордну частку винного ринку Великої Британії, оскільки британці воліють пити вдома.
Якщо ми досліджуємо ринок преміумкласу, який CGA визначає як 5% найкращих барів, готелів і ресторанів Великої Британії, можна виявити деякі цікаві тенденції. Після скасування карантинних обмежень шампанське стало тріумфальним, а продажі в цих розкішних закладах значно перевищили рівень до пандемії. Проте Prosecco на ринку преміум-класу впала на 15% з 2019 року.
Читайте також:
Новий номер журналу «Напої. Технології та Інновації» можна завантажити безкоштовно