Як оцінюють перспективи українського вина у світі

 Як оцінюють перспективи українського вина у світі

Велика частина Masters of Wine світу вважає, що українські вина мають потенціал для експорту. Про це повідомив Master of Wine Войчех Боньковськи під час виступу на конференції, яку організувала команда Wines of Ukraine та Асоціація крафтових виноробів України 14 квітня в Ужгороді.

Войчех Боньковськи розповів, що він опитав близько 120 Master of Wine світу щодо перспектив та потенціалу українських вин на експортних ринках. Серед опитаних були представники країн Скандинавії, США, Канади, Німеччини тощо.

– 61 % Masters of Wine відповіли, що в українських вин є потенціал для експорту. Проте ніхто не стверджував, що експортний потенціал дуже великий. Деякі Masters of Wine вважають, що потенціал не дуже великий. Дехто зазначив, що потенціалу зовсім немає. Це були Masters of Wine із таких країн, як Франція, Італія, куди дуже важко щось експортувати і де просувається локальне споживання. Позитивні відповіді надали респонденти, які представляють США, Канаду, Нідерланди, країни Скандинавії, – зазначив експерт.

Одне з питань Войчеха Боньковськи стосувалося цінової категорії, до якої мають належати українські вина на експортних ринках. За словами спікера, більшість Masters of Wine вважає, що вина українських виробників у ритейлі можуть бути в середньому ціновому сегменті – 10–15 доларів або 15–25 доларів.

Ще одне питання Войчеха Боньковськи стосувалося того, які країни можуть бути найбільшими конкурентами України. Дехто звернув увагу на Болгарію, Молдову, Грузію.

– Деякі респонденти відповідали, що вони бачать українські вина в тій же групі, що й середземноморські. І це правда, коли ми говоримо про стиль вин, які виготовляють в Одесі чи в Миколаєві. 42 % респондентів вважають, що українські вина – достатньо унікальне явище, щоб їх порівнювати з кимось. У таких країнах, як США, Канада, країни Бенілюксу, країни Скандинавії, найбільш представлені італійські, французькі, іспанські вина. Тому на цих ринках українські вина конкуруватимуть з більш нішевим продуктом, таким як вина Східної Європи, – зазначив експерт.

Ще одне важливе питання – що може бути унікальною торговою пропозицією, щоб позиціонувати українські вина на міжнародній арені.

– Найчастотніша відповідь на це питання – локальні сорти винограду, такі як Тельті Курук. Або ж унікальні сорти винограду. Наприклад, лише в «Бейкуш вайнері» вирощують сорт Тіморассо. До групи унікальних сортів належать також сорти Бакатор, Черсегі. 58% респондентів вважають, що краще мати один унікальний стиль вина і за допомогою нього комунікувати із світовою спільнотою, – зазначив Войчех Боньковськи.

Також, за результатами опитування, українські виробники мають звернути увагу на дизайн етикетки, який має дуже важливе значенні у приверненні уваги споживачів.

– І ще дуже важливо говорити про країну походження. Якщо ви поглянете, як себе позиціонує Австрія, то на кожній пляшці вина є прапор, і їх неможливо сплутати з кимось. Треба говорити про Україну, а також про війну. 55% респондентів відповіли, що важливо комунікувати про війну. Дехто вважає, що солідарність – це дуже важливий чинник для покупки. Є багато історій про виноробство і війну. Це частина історії, тому про це обов’язково треба розповідати світу, – зазначив Войчех Боньковськи.

Кріс Йорк, CEO Austrian Wines, та Войчех Боньковськи MW, відвідали Україну на запрошення команди Wines of Ukraine та Асоціації крафтових виноробів України. Вони виступили на освітньому заході для виноробів і підприємців в Ужгороді.  Це був менторський візит, під час котрого Войчех Боньковськи та Кріс Йорк протягом кількох днів вивчали українське виноробство, допомагали сформулювати правильні маркетингові меседжі. Під час візиту також була запланована дегустація 50 українських вин, а також відвідини кількох виноробень Закарпаття.

Читайте також:
Leleka Wines випускають ігристі вина методом Шарма-Мартінотті
Галузь виноградарства та виноробства в Україні: шлях до нових здобутків

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті