Craft Beer & Vinyl Music Festival #10: Львів – час для крафту, вінілу та незабутніх вражень
XIV Форум пивоварів, дистиляторів та виробників напоїв: презентація продукції від фуд-партнерів

Традиційно, під час XIV Форуму пивоварів, дистиляторів та виробників напоїв, який відбувся в Києві, у готельно-ресторанному комплексі «Верховина», 10 квітня, була проведена виставка-дегустація продукції українських дистилерій та інших виробників напоїв, а також продукції «до пива» і не тільки від фуд-партнерів. Це, зокрема, ТОВ «Теплі моря», Strong Distillery, «Пірнівська діжка», ТМ «Мацик», «Чорний горіх», напої від Андрія Хваліботи, «Крафтсад».
Одним із постійних партнерів медіагрупи «Технології та Інновації» та активним учасником профільних заходів є дистилеріяStrong Distillery, яка цього разу презентувала напій «TOMATO BLOOD».
«Смакова палітра карти алкогольних напоїв середньостатистичного бару складається з кисло-солодких, кількох міцних-гірких і одного-двох сухих коктейлів. Такими є більшість класики, саме такі смаки найчастіше очікують споживачі, коли замовляють у бармена коктейль. Але ми розробили напій, який суттєво вирізняється з-поміж інших – «TOMATO BLOOD». Напій основою якого є яблуневий дистилят, домашній томатний сік, гострий соус Hot Chili та пряні спеції. Солоний, гострий і наповнений умамі. Це п’ятий смак, який нам важко розпізнати, тому що ми не звикли вживати його окремо. Але в кухнях країн Сходу він зустрічається набагато частіше, і люди можуть сказати, що якась страва має смак умамі: так само, як ми можемо сказати, що лимон кислий чи цукор солодкий», – розповідає засновник дистилерії Strong Distillery Роман Медведчук.
За словами Романа Медведчука, слабоалкогольний напій «TOMATO BLOOD» входить до переліку найбільш корисних видів алкоголю, тому що він низькокалорійний і містить масу поживних речовин. До складу якого входить домашній томатний сік, користь якого важко переоцінити. У цьому продукті міститься купа вітамінів – A, C, B6, PP, мінерали та антиоксидантні сполуки. Томатний сік знижує ризик захворювання на діабет, онкологію, нормалізує рівень холестерину в крові та покращує еластичність судин, лимонний сік – багатий на вітамін C, який сприяє підсиленню імунної системи, допомагає боротися зі застудами та інфекціями. Також підтримує здоров’я шкіри, сприяючи утворенню колагену, 5 видів перцю, адигейська сіль, соус від Strong Distillery – Hot Chili є джерелом рослинних пігментів, таких як хлорофіл, антоціанін та лютеїн, які є потужними антиоксидантами.
«Наш напій містить 12 % алкоголю, який бажано вживати охолодженим добавивши пару кубиків льоду. А найкраще смакує розбавивши «TOMATO BLOO»D зі світлим пивом у співвідношенні один до одного. До того ж, напій «TOMATO BLOOD» в місті Кам’янець – Подільський можливо, вже зробив для популяризації томатного соку більше, ніж всі наші маркетологи разом узяті. І вже біля міської ратуші дуже часто можна почути фразу, якщо хтось не любить томатний сік, має обожнювати «TOMATO BLOOD» зі світлим пивом. А хіба «TOMATO BLOOD» можна не любити?», – говорить Роман Медведчук.
Анастасія Балдич, директорка крафтового виробництва ТМ «МАЦИК», під час Форуму презентувала «мацикову» продукцію, серед якої: бастурма, мацикові ковбаски, м`ясні чіпси. До слова, Анастасія Балдич готує мацик за рецептом свого свекра. «Мацик – це традиційний поліський м’ясний делікатес, який має давню історію. Цей продукт колись був невіддільною частиною поліських свят, символом гостинності та майстерності господарів. Для мене він став більше, ніж просто стравою. Мацик – частинка нашої культури, яку я прагну зберегти для майбутніх поколінь», – додає Анастасія Балдич.
У м’ясопереробному цеху ТМ «МАЦИК» виробники дотримуються старовинних технологій, поєднуючи їх із сучасними стандартами якості. При цьому вони ретельно відбирають м’ясо від місцевих фермерів, використовуючи лише натуральні спеції та традиційні методи сушіння і копчення. «Мацикова» продукція готується винятково з добірного м’яса (зазвичай свинини), солі, натуральних спецій та витримується в натуральній оболонці (свинячий шлунок або сечовий міхур) до повного дозрівання.
Андрій Хвалібота презентував під час заходу вино та бренді власного виробництва з ягід лохини. «Вино вийшло сухе, має вміст цукру 2.5%, а спирту 13.5%. Взагалі, професійно займаюся аграрною справою, а саме вирощуванням зернових та олійних культур, а виноробство для мене як захоплення».
«Форум був дуже цікавий, на ньому презентували багато нових інноваційних технологій. Думаю, на пивоваріння чекає в майбутньому потужний розвиток. Мала можливість поспілкуватися на тему виробництва й міцного алкоголю із представниками «Чорного горіха», напоїв від «Крафтсад». Оскільки давно їх знаю, то можу сказати, що вони молодці, презентують продукцію дуже високої якості», – каже Марина Чехун, завідувач лабораторії експертизи напоїв і нормування ДНУ «Український науково-дослідний інститут спирту і біотехнології продовольчих продуктів».
«Форум пивоварів нам дуже сподобався, організація – на високому рівні. Тут можна було зустріти багато виробничих та технологічних компаній, які співпрацюють з пивоварами. Відбулися цікаві знайомства, бесіди та дискусії. Хочу виокремити дискусію, яка стосується крафтового пива: думаю, потрібно надати споживачам зрозуміле визначення крафтовості пива та крафтового виробництва. Адже, крафтововість – це можливість для майстерного пивовара виготовляти нові сорти пива та експериментувати, впроваджувати оригінальність у процес виробництва», – директор з виробництва компанії «Уманьпиво» Станіслав Омельчук.
Читайте також: XIV Форум пивоварів, дистиляторів та виробників напоїв: «ферментація сенсів» від Василя Микулина, Varvar brewery
А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.
Журнал «Напої. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Пиво. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно.
Детальніше про ціни та передплату читайте тут.
Щоб придбати друкований випуск нового журналу або
передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com
Ціна одного примірника журналу «Напої & Пиво. Технології та Інновації» – 250 грн. Ціна одного примірника журналу «Ягідник» – 170 грн. Ціна одного примірника журналу «Садівництво та Овочівництво. Т.І. & Горішник» – 170 грн.
Передплата триває!